www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dacã Tot E Sãptãmâna Gary Moore ...


Arthur
 Share

Recommended Posts

Dacã tot e sãptãmâna Gary Moore pun ºi eu varianta mea de cover dupã The Loner, e drept, înregistratã ceva mai demult, adicã acum 3 ani, când setup-ul meu arãta cam aºa (cel folosit pe înregistrare): chitara - Jackson custom shop SL-2H bãgat printr-un SFX-04 Twin Tube Mayhem în canalul setat pe clean al unui combo Peavey Windsor Studio combo. Semnalul audio l-am scos prin lineout-ul combo-ului în behringer ultragain mic200 preamp - în placa de sunet onboard a desktop-ului. Sound-ul canalului de clean al combo-ului nu e prea bright, de aceea cred cã sound-ul final nu e prea bogat în armonici.

That's it, let the music speak ... hope you'll enjoy it

The Loner - Gary Moore COVER.mp3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Merci de aprecieri Cristi, mă bucur că ți-a plăcut.

Întradevăr, e bine că sunt multe variante de cover pe forum după The Loner. Te ajută să îți faci o idee despre cum simte fiecare piesa respectivă.

Opinia mea este că e o piesă care trebuie interpretată cu mult feeling (and passion i may add).

Link to comment
Share on other sites

Da!exact cum spuneai ! fiecare varianta te ajuta sa asculti cum simte fiecare si asa iti dai seama de calitatile sau defectele fiecaruia.The Loner pare o piesa simpla dar in realitate este foarte grea de interpretat.

Si pe mine m-a chinuit piesa asta ca si pe multi altii . precis am invatat ceva de acolo fiecare dintre noi.Eu dupa ce am tras prima incercare si am ascultat,am invatat ca trebe sa mai ascult odata piesa originala ca aia suna mult mai bine :)) asa ca am iregistrat doua zile de ma dureau degetele :)si am pastrat o varianta care mi sa parut ca curge cel mai bine.Cred ca asta e....piesa asta tra sa curga si atat:))

...sper ca nu am facut balada vorbei ca am baut cateva beri si tind sa ma lungesc cu vorba :))Vad eu maine daca ma certati pe aici! :respect:

 

Inca odata felicitari pentru varianta ta ! :respect:

Link to comment
Share on other sites

Hello!Am reusit sa downloadez 8 variante la The Loner de aici de pe forum.Unele le-am downloadat de pe youtube facute mp3 .Crezi Arthur ca ar fi o idee buna sa le punem aici la Saptamana Gary Moore toate laolalta?Ar fi mai usor de accesat variantele.

:respect:

Edited by chris_27
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cristi, ai dreptate referitor la ce ai scris despre piesă. Ai pus punctul pe i cum se spune.

Eu sunt de acord cu propunerea ta să fie postate toate variantele de cover de la The Loner într-un singur loc pt. a putea fi mai ușor accesate și eventual cine mai dorește să posteze noi versiuni ale aceleași piese la Săptămâna Gary Moore, este bine venit.

Link to comment
Share on other sites

Alles Klar! :yay:

Am postat doar piese ale userilor RGC

 

Daca mai gasiti variante de pe rgc postati aici sau vorba lui Arthur cine mai inregistreaza o varianta noua ,sa posteze in continuare.

:respect:

The Loner-hututui.mp3

The Loner-Iulian.mp3

The Loner-soniaxl.mp3

The Loner-chris_27.mp3

The Loner-CatalinP04.mp3

The Loner - Arthur.mp3

The Loner - marius_guitar.mp3

The Loner powerballead.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.