www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[tab]Jukebox - Carcotasii Theme Song


Guest Lay-Z Boy666
 Share

Recommended Posts

Guest Lay-Z Boy666

care pote vatzi uitat la Cronica Carcotashilor, poate atzi vazut trupa aia din spate, care canta aia de la carcotashi la kitara, bine intzeles, acompaniata cu pian shi altele, in fine, ma intreb daca poate cineva sa faca tab cu kestia aia

 

p.s. daca mai exista cererea inca odata, imi cer scuze

Link to comment
Share on other sites

Theme song-ul nu e chestia aia care o da la generic? Treaba aia e ceva la banjo (din cate imi dau seama) si era dinainte de Jukebox.

 

ca era dinainte ai dreptate, dar acum baietii de la jukebox o canta live la inregistrarile emisiunilor, si tipul care canta partea de "banjo" avea inainte o chitara de nu mi-am dat seama de model, insa acum sunt aproape sigur ca are variax de la line 6

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

ca era dinainte ai dreptate, dar acum baietii de la jukebox o canta live la inregistrarile emisiunilor, si tipul care canta partea de "banjo" avea inainte o chitara de nu mi-am dat seama de model, insa acum sunt aproape sigur ca are variax de la line 6

Viorel,caci despre el e vorba,foloseste intr-adevar line6 acum iar chitara utilizata inainte ere un fender steel guitar.PACE!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest silverkid

salutare si scuzati c-am "dezgropat" acest topic, da as avea si eu nevoie de tab-ul acesta.... daca il mai are cineva. multam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest DoomShadow

man ... no offence ... is maaaxxxim 10 note :|

Incepe pe coarda Sol .... si ii Sol, La, Sol, Sib, Si (eu dau liber pe coarda Si); Sol, La, Sol, (Mi, Re - care pe fac pe coarda Re) ... mai bagi tu pull-up's pe la La-uri pe acolo ...

Link to comment
Share on other sites

Guest guitarflag

eu vreau doar melodia...daca nu o aud cum sa scot? :) nu am probleme cu scosul dupa ureche,,fac asta de cativa ani,dar nu am gasit nici pe youtube..nu ca ar fi ceva important,da suna fain.nu aveti careva melodia? :)

Edited by guitarflag
Link to comment
Share on other sites

Guest guitarflag
Am facut eu un tab, dar nu stiu cat e de corect pentru ca nu am piesa originala (am scos doar din aduceri aminte). Oricum, e mai bun decat nimic :) .

 

 

normal...nici eu nu am reusit sa fac rost de ea...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.