www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp Misterios...


Recommended Posts

Rolland Cube 80 W , am postat eu dupa 5 minute dupa ce a uploadat video-ul. si scrie si in commmenturile de sub video , nu ca ar fi o revelatie.

 

Apropo, da e intradevar rolland cube 80 W insa e scos printr-un cabinet custom cu 2x Celestion V30 , caz in care orice am"plificator cat de rahatit ar fi suna mai bine , are forta printr-un asemenea cab. Cat despre febra cumparaturilor de scule pe care sa scrie o firma cunoscuta , aceasta e prezenta la noi pe forum , de cand lumea. "cumpar fender " cumpar " mesa

Edited by Jig
Link to comment
Share on other sites

Tocmai, scopul acestui topic (si video) este acele de a demonstra ca nu trebuie neaparat sa ai amp cu tuburi ca sa suni bine. Poate se mai trezeste lumea... (desi nu cred).

In legatura cu cabul, nu pot nega faptul ca este o diferenta de sunet, dar nu cred ca nu ar suna asemanator trecut prin difuzorul original.

In alta ordine de idei, cu banii economisiti din cumpararea unui amp SS sau digital VS unul pe lampa, poti sa iti iei cam ce difuzor doresti (mesaj adresat celor care vor neaparat ampuri pe lampa), concluzie, TESTATI JUDECAND DOAR CU URECHEA!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.