www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inregistrare


Recommended Posts

orice soft mai sus de soundrecorderul din windows e ok pentru ca asa cum ai pus problema nu vei face inregistrare multitrack.

Audacity, SoundForge, Audition, Tracktion, Cubase, Live! , orice e ok.

Cu cat ai scule mai bune cu atat mai bine.

Ideal ar fi sa tragi cu o placa de sunet potenta si cu un preamp + micofon cat mai bune.

In conditii de lipsa/saracie microfon bagat in intrarea dedicata de pe placa de sunet.

Experimenteaza cu pozitionarea microfonului in fata difuzorului. In functie de pozitia si distanta fata de difuzor sunetul va fi altul.

E posibil ca amplificatorul sa aiba iesire de line out (sau recording out) si sa poti trage direct in pc fara microfon.

Link to comment
Share on other sites

orice soft mai sus de soundrecorderul din windows e ok pentru ca asa cum ai pus problema nu vei face inregistrare multitrack.

Audacity, SoundForge, Audition, Tracktion, Cubase, Live! , orice e ok.

Cu cat ai scule mai bune cu atat mai bine.

Ideal ar fi sa tragi cu o placa de sunet potenta si cu un preamp + micofon cat mai bune.

In conditii de lipsa/saracie microfon bagat in intrarea dedicata de pe placa de sunet.

Experimenteaza cu pozitionarea microfonului in fata difuzorului. In functie de pozitia si distanta fata de difuzor sunetul va fi altul.

E posibil ca amplificatorul sa aiba iesire de line out (sau recording out) si sa poti trage direct in pc fara microfon.

Ok ok da e ca si cum i-ai spune unui incepator care vrea sa faca chestii gen dimebag darrel : "foloseste whammy-u" :) . Deci eu nu stiu NIMIC in materie de programe vst si chestii de genu si as vrea sa stiu cam TOT ce trebuie sa fac. Ce sa apas, etc. . pls help :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.