www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocalist (Eventual Si Chitara 2) Caut Trupa De Metal [Cluj]


mikeandtherest
 Share

Recommended Posts

Salutare.

 

Sunt in cautarea unui "post" liber de vocalist intr`o trupa de metal din Cluj. Cantam pe vremuri in fosta mea trupa la chitara, asa ca am o chitara Ibanez,

o statie de concert Torque si un procesor de efecte de pedala pe care pot canta chitara 2 sau pe care le pot pune la dispozitia trupei.

 

Ideea e cam asa:

 

1) acum vreo 10 ani cand eram in liceu, am infiintat o trupa de rock care a avut succes cat de cat (acolo eram lead guitar si vocea a doua)

2) in primul an de facultate am cantat ca solist vocal in 3 trupe de rock (trupe formate din liceeni), dar n`a durat prea mult cu copiii aia

3) de atunci nu am mai cantat in nicio trupa, si la chitara am cantat prea putin, cand si cand. Dar in schimb cu vocea inca cant, aproape zilnic

 

Problema e ca, la cate trupe am fost in ultimii ani in probe pentru voce, toate au strambat din nas, zicand ca eu vreau sa cant ceva prea agresiv pentru ei...

Asta pentru ca acum vreo 4-5 ani cand eram in forma bine de tot, imi placea la nebunie si puteam sa cant aproape la perfectie melodii gen Dorinta, Strigat, Tari ca muntii etc. de la Trooper,

Iris - Iris (melodia omonima), o gramada de cantece de la Cargo, Child in time - Deep Purple, melodii vechi Voltaj (de pe albumul Pericol de moarte de ex.) etc. etc. etc.

 

Deci cu precadere cantece in care ajungi cu vocea undeva sus de tot. Am cantat prin Sibiu in R&B de pilda acum cativa ani Destin de la Cargo, fara negativ bineinteles pt ca nu`l aveau, si

au ramas toti masca. (era seara de Karaoke)

 

 

Cam asta e ceea ce imi place si ce caut sa cant cu vocea, un metal cat mai agresiv cu putinta, chiar daca la multi nu le (mai) place. Sunt de asemenea dispus sa contribui cu bani, scule si tot

ce trebuie la formarea unei trupe de la 0.

 

Daca e careva interesat de tot ce am scris mai sus, scrieti`mi aici sau lasati un PM. Mi`ar placea la nebunie sa mai am in viata asta sansa sa cant intr`o trupa de metal romanesc adevarat,

asa cum o erau cei de la Iris, Cargo, Voltaj (pana la Calin Goia), Trooper (primul album), MS etc. :)

Link to comment
Share on other sites

Uite ca am gasit si o oferta de sala de repetitii proprie in centrul Clujului... dar oameni cu care sa cant ce am scris mai sus tot nu se ivesc...

 

Edit: Sa fiu putin mai explicit vis-a-vis de sala: sala asta ar fi doar a trupei cu care o sa cant, si o sa stea la dispozitia noastra la ori ce ora din zi sau din noapte. Deci

nu e vorba de una din acele sali de repetitii care se inchireaza cu ora sau la care iti faci abonament.

Edited by mikeandtherest
Link to comment
Share on other sites

Still Up.

 

Apropo, sunem deja doi, am gasit un tobar cu care am facut pana acum vreo 4-5 repetitii si pot sa zic ca ce a iesit pana acum (eu voce + chitara, el tobe)

e chiar ok.

 

Dar suntem inca in cautare de lead guitar si de bassist. Daca am putea gasi doi chitaristi, ar fi si mai bine, pt ca as putea in felul asta sa raman eu doar voce.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Ade.Le'n

Hey ^^ Deci sunt din Cluj,si sunt interesata.Vreau sa stiu ce fel de Metal este :) Multi la care le-am cantat mi-au spus ca am voce foarte asemanatoare cu a lui Amy Lee,solista din Evanescence.Am facut vioara 4 ani,am inceput la pian si la tobe.:) Eu as cauta o trupa de Gothic Metal in care as putea canta vocal.:>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Up.

 

@Mihnea, eu ma refeream la Voltajul anilor '80, la Irisul vechi, Trooper, M.S. etc. Mai citeste o data anuntul intitial daca nu l-ai digerat bine din prima.

 

Ade.Le'n, inteleg ca esti interesata pe post de vocal? Pai anuntul in sine este legat de faptul ca eu caut sa intru intr-o trupa sau sa formez o trupa de heavy metal in Cluj. Sau poate nu inteleg eu mesajul tau...

Link to comment
Share on other sites

Apropo, sunem deja doi, am gasit un tobar cu care am facut pana acum cateva repetitii si pot sa zic ca ce a iesit pana acum (eu voce + chitara, el tobe)

e chiar ok.

 

Dar suntem inca in cautare de lead guitar si de bassist. Daca am putea gasi doi chitaristi, ar fi si mai bine, pt ca as putea in felul asta sa raman eu doar voce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.