www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal, Caut Trupa De Cover In Cluj


produs de cluj
 Share

Recommended Posts

...dupa cum zice si anuntul ;)

 

momentan sunt la stadiul in care cant cu negative la evenimente private. am avut si o cantare la zilele unui oras, dar nu ma dau in vant dupa astfel de cantari. mai am un proiect acustic impreuna cu un chitarist. e vorba de cover de folk romanesc. dar ar mai fi loc de un proiect de cover in timpul meu liber

 

ce cant?

 

cant piese de la:

eric clapton, dire straits, guns'n'roses, pink floyd, leonard cohen, bob dylan, chris rea, david bowie, CCR, elton john, INXS, jimmy hendrix, george thorogood, j.lennon, lou reed, eagles, the doors, UB40, tom jones, frank sinatra, elvis... si ar mai fi, dar inchei aici pomenirea.

nu cant discografii intregi, dar cant cate 1-2-3-4-5 de la fiecare. depinde de la caz la caz... in total vreo 50-60 din repertoriul international (cantate fara accent national ;) )

 

cant piese cunscute din repertoriul romanesc, de la baniciu, vintila, alifantis, phoenix, v.sterian, savoy, margineanu, chilian, ducu berti, desperado, zdob si zdup, tudor gheorghe, gh. gheorghiu, vasile seicaru, banica jr (ca place la muieri), semnal M, compact... in total vreo 40-50 de piese de genu...

 

mai cant muzica ,,de pahar": gica petrescu, gh. dinica, lucian dragan... cineva trebuie sa faca si treburi de astea

populara: tamas, furdui iancu... numai populara din zona asta, dar nu sunt foarte axat pe asa ceva din lipsa de negative pentru acest gen.

 

am 31 de ani si am o voce de bariton. (ca tat romanu')

 

detin ,,scule" proprii pentru nevoile mele:

microfon shure Sm58

mixer allen&heath

procesor voce TC helicon voicelive

monitor scena RCF 310A

stative si cabluri

 

nu sunt interesat de zdranganeli de weekend, ci de oameni seriosi si care vor sa faca treaba

Link to comment
Share on other sites

intentionam sa pun un demo si mixerul pe cant cant are USB, dar se pare ca am o problema cu softul de inregistrat... :( e prima data cand incerc sa inregistrrez ceva si nu iese chiar cum trebuie. ceva imi scapa! :banana5:

 

singura modalitate e sa iti pregatesc ceva piese live.

live is live.... stii bine!

Edited by produs de cluj
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.