www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

First Time


Cognek

Recommended Posts

... in sfarsit o dat Domnu sa se intample... mai in graba... mai slow... mai in gluma, mai in serios am scos o chestie care se numeste First Time... primul album. Da e varza la calitate... cu backinguri si kitch dar... ii al meu... mie imi place si daca-i mai place si la altu e perfect... totu free... cum zicea maestrul Jimi... "it's all bout freedom..."... Ce am avut eu mai bun de oferit pana in prezent zace aci ... si sa speram la toate cele bune si la o alta dracenie mai misto pe viitor... poate voce... poate efecte mai misto... si suflet mai mult... sper ca merge downloadu si enjoy!

 

God bless...

 

https://docs.google....bmVkNkEwWTRnLXM

 

 

P.S.

 

... daca se poate si ceva feedback... nu stiu, ce crede fiecare de cuvinta ar fi misto... multam!

Edited by Cognek
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ca executie e destul de misto, tinand cont ca nu canti decat de un an si ceva. Ai feel si nu am observat sa falsezi grosolan. Acum recunosc, nu am ascultat toate piesele cap-coada. Tone is good, also. Ca minus, mi se pare cam repetitiv. Dar nu-ti face griji, cu timpul o sa iti dezvolti "vocabularul" de riffuri. In rest, keep on rockin' in the free world! :D

Edited by Juggernaut
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca is mai mult cu metalul,pot sa zic ca-mi place muzica ta!Tonul e mai mult decat ok,mixul la fel,ideile curg si tehnica este foarte bine exersata.

Mi se pare ca ar merge foarte bine un vocal peste piese,te-ai gandit la asa ceva(ceva gen philip sayce) sau de ce nu,o voce feminina :)

Oricum,felicitari pt munca dusa la capat,stiu cum e sa scoti un album....iti urez mult succes si sa ai parte de multa promovare!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

thank ya... apai de voce m-am gandit... dar inca nu-s pregatit... hrmpffff... Apai frate de album nu zic ca e usor de scos... da in cazul meu asta e practic o suma de impro-uri sau ceva de genu... a cam venit de la sine... Mai o mica distractie azi... apoi maine si la un moment dat mi-am zis... cred ca am facut un album... hehe... not much of a big deal round here... Dar de voce am sa tin cont si cand vine momentu potrivit (nu mai e mult) am sa punctez si la capitolul asta... God bless!

Link to comment
Share on other sites

Desi nu este chiar genul de muzica pe care il ascult in mod regulat, am avut rabdare si nu imi pare rau. Suna frumos, se simte munca din spatele auditiei, asa ca ce-mi ramane de facut este sa te felicit, coinace, pentru efort, inspiratie si vointa.

Bravo fratica, multa bafta si pe mai departe. Astept si altele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bai sa fiu blestemat daca ma asteptam la asa feedback pozitiv si incurajari... eu cand ascult vad ca sunt mai amator decat toti dracii si vad cat am de munca... Chiar nu prea ma asteptam la feedback pozitiv (cel mai tare e ca de free, "albumu" e free... da mi-au indesat oamenii bani in buzunar doar ca sa le dau niste cd-uri cu el... n-am mai pomenit asa ceva)... Am idei marete care se rezolva(sper) doar in timp dar daca va place ce-am facut pana acus eu sunt mai mult decat multumit...

 

De continuat, am sa continui ca mi-e drag ce cant si asta e... si imi sunte-ti dragi si voi, metalisti, roakeri, blueseri sau ce-ti mai fi voi... ma bucur ca v-am amuzat cu notele mele si am sa continui cu muzica... de acus incolo totusi vreau sa-mi acord timp sa incep sa sun cat de cat profi ca in ochii mei eu nu-s decat un amator... poate nici atat... Oricum, multam fain fratilor!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.