www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pareri va rog despre chitara asta


Guest metallica_4ever
 Share

Recommended Posts

Guest tudor.

aghatisu ala nu suna prea bine nici cu doze relativ bune(am auzit modele mai scumpe din aghatis)

nu prea ti-o recomand nici eu... :)

cred ca totusi depinde si de ce experienta ai....desi oricum la orice nivel ai fi acum, o sa inceapa oricum la un moment dat sa-ti cam puta :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest metallica_4ever

ok...am inteles...ce recomandati voi?pana in 250-300 euro?veniti cu mai multe pareri...chitari pt punk si metal,rock in general.

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

si io as zice tot Epiphone. modelul? depinde de ce vrea sa cante. pt metale grele, goth g-400. pt 'altele', un Les Paul.

 

parerile sunt ale mele, pot fi tampite; daca nu convin, propuneti altceva, sunt si io curios sa aflu..

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

Ba da mah :)

 

M'ai inteles gresit. Ma refeream la faptul ca in primul post (si in link) scrie ca e ESP.

ok :)

 

ontopic...la cat costa chitara la care s-a orientat tipu (ltd'u), nu cred ca omu are bani de un g400 :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

pai un ibanez rg321mh e 300 si ceva de coco si e din mahon deci.... io asta zic ca ar fi mai bun

 

Discutia asta s-a mai purtat de vreo 3 ori. Outcome-ul a fost acelasi... cut it out cu RG321MH-u... thit shit is wrong!

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Sau da o tura pe la Grosmann... fusei azi si tocmai adusese un LP din mahon (african) cu un Quilt Maple top de toata frumusetea. Se simtea si bine la mana (cristi a crescut clar calitatea in ultimu timp)... era vreo 800 de lei. Pomana.

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

ok :)

 

ontopic...la cat costa chitara la care s-a orientat tipu (ltd'u), nu cred ca omu are bani de un g400 :)

 

 

ltd'ul e vro 220$ pe site'urile straine; Goth G-400 e 290$.. e in aceeasi arie de pret (cu putin mai scumpa), dar mult mai buna. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

ltd'ul e vro 220$ pe site'urile straine; Goth G-400 e 290$.. e in aceeasi arie de pret (cu putin mai scumpa), dar mult mai buna. :)

aveam senzatia ca e spre 400$...in fine...srry :)

oricum fata de ltd'urile la banii astia clar superior g400'le

Link to comment
Share on other sites

Sau da o tura pe la Grosmann... fusei azi si tocmai adusese un LP din mahon (african) cu un Quilt Maple top de toata frumusetea. Se simtea si bine la mana (cristi a crescut clar calitatea in ultimu timp)... era vreo 800 de lei. Pomana.

 

 

Mai bine http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=6849 asta da pomana :) si e si noua merita mult mai mult

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.