www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

chitare clasice HORA


Marius T
 Share

Recommended Posts

Salut, ma gandesc sa imi iau o chitara clasica Hora, am avut una acum vreo 3 ani si am fost foarte multumit de ea. Intrebarea este de unde as putea cumpara asa ceva in timisoara vreau sa fie noua, ca magazin nu am gasit. Stie careva daca se pot comanda sau mangazin ceva prin timisoara ?

Si a doua intrebare ar fi ce parere aveti despre chitarele clasice Hora....

merci.

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

is bune daca stii sa le alegi ...si ai de unde sa alegi ...am cateva exemple concrete ...un priten are un double six care suna acceptabil....altul are un western simplu care suna oribil ...si de curand am cantat pe un western di '75 care suna bestial ....asa ca daca vrei hora fii atent si daca nu gasesti ceva acceptabil nu cumpara

Link to comment
Share on other sites

In TM sunt in libraria Mihai Eminescu (piata operei) si chiar pe pe straduta de langa librarie care merge spre posta (daca nu ma insel)

Cele mai multe modele sunt la magazinul Muzica, pe straduta de care zice Vlad, e undeva vizavi de agentia CFR. Mai erau cateva chitari, dar putine, intr-un stand din Terra, undeva printre standurile de haine.

Link to comment
Share on other sites

Cele mai multe modele sunt la magazinul Muzica, pe straduta de care zice Vlad, e undeva vizavi de agentia CFR. Mai erau cateva chitari, dar putine, intr-un stand din Terra, undeva printre standurile de haine.

hmm da da imi amintesc ca am vazut ceva pe acolo la piata operei. Totusi Magazinul Muzica unde este ? ca nu am stiut niciodata .. sa nu spuneti ca e acela din piatza operei vizavi de cfr :)

Link to comment
Share on other sites

hmm da da imi amintesc ca am vazut ceva pe acolo la piata operei. Totusi Magazinul Muzica unde este ? ca nu am stiut niciodata .. sa nu spuneti ca e acela din piatza operei vizavi de cfr :)

Pai chiar ala e!

Din piata operei, de langa statuia/fantana aia cu pesti, stand cu fata spre catedrala, o iei pe straduta din dreapta ta. Magazinul e undeva pe partea dreapta, n-ai cum sa-l ratezi, sunt chitare in vitrina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.