www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

festivalul de la mamaia


Guest _Theo_
 Share

Recommended Posts

Guest leo2pop

Am vazut si m-am crucit...

... si ca s-o parafrazez pe jules...

 

"..and Madalina Manole seems to be doing the windmill too"

 

PS...fara chitara, evident!

:)

Link to comment
Share on other sites

OMFG.

La TV acum este Brenciu... macelarind Bee Gees.

Ce cauta? De unde si pana unde sustine limbricul asta un recital ?!

Link to comment
Share on other sites

Brhe, nu fiti asa rai :) Ce e asa grozav sa se desfiinteze un festival ? E un festival pentru cine gusta muzica usoara, amintiri, etc. Exista festivalele de rock, nu va mai uitati la Mamaia daca nu va place. Pe mine de exemplu nu ma deranjeaza sa ii vad pe vechii nostri cantareti de muzica usoara, am si eu nostalgii, plus ca nu sunt afoni, au si voce, nu ma refer la tinerele "talente", ca m-am crucit la ce voce amarata avea unul din ei...

Am avut noroc sa prind la tv chiar Proconsul la Mamaia, am vazut ce probleme tehnice jenante au avut, dar mi-a facut placere sa ii revad. De asemenea m-a incantat prestatia trupei Provincialii, s-au facut chiar niste solo-uri pe chitara, parea un Strat, nu ?

In concluzie, nu mi se pare un lucru bun desfiintarea vreunui festival, ci mai ales imbunatatirea lui. Maruta e ok ca prezentator dupa mine, ii vin vorbele, mai arunca si cate o mica "pastila" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

ce sa zic...in final totul a iesit ok, spre surprinderea mea premiiile chiar s-au dat pe merit (adica 1,2,3 creatie 1,2,3 interpretare, lasand la o pare balariile alea de "premiul radiovacanta" sau "premiul "radio romania").piesa si interpretul care au luat marele premiu au fost mai mult decat ok. cel putin mie mi s-a parut ca a cantat individul fara nici o gherla. si cine zicea ca se desfiinteaza?

Link to comment
Share on other sites

Am avut noroc sa prind la tv chiar Proconsul la Mamaia, am vazut ce probleme tehnice jenante au avut, dar mi-a facut placere sa ii revad.

Si io am avut "norocul" asta. Din pacate, in afara de problemele tehnice amintite de tine, mai jenanta mi s-a parut piesa pe care au interpretat-o.

In rest, n-am apucat sa vad decat Aura Urziceanu aseara. Si mi-a placut.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, in afara de problemele tehnice amintite de tine, mai jenanta mi s-a parut piesa pe care au interpretat-o.

 

Pe bune ? Piesa Cerul by Proconsul zici ca e jenanta in sine ? :) E o compozitie f reusita, a luat ceva premii... E oricum printre preferatele mele din muzica romaneasca :) I know, chitaristii asculta metale, etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.