www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar bretea chitara / stativ


LinX
 Share

Recommended Posts

Aveti idee la ce ar trebui sa ma uit cand cumpar o bretea pt chitara (electrica)? Material, sistem de prindere? M-ar interesa ceva de buna calitate si care sa o pot fixa / da jos usor, deoarece tin chitara in toc si nu prea e loc si de curea in lacasul destinat chitarii. Gasesc la Muzica, eventual mai multe modele ca sa pot alege si cam la ce pret m-ar duce?

 

Ma intereseaza si un suport (stativ) pentru electrica. Am vazut unul interesant de la Proel, reglabil si destul de solid, la 800.000.

Daca aveti de vanzare asa ceva - atat bretea cat si suport - astept o oferta.

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

da! exista una extrem de buna la planet waves. are un sistem de prindere cu un fel de disc glisant si capetele sunt destul de rezistente si materialul din care e facut e bun. se dau jos foarte usor. merita. il gasesti sus la muzica, in stanga, unde au chitari acustice si alte accesorii; pretul e de 400 000 (acu vreo 6 luni, nu stiu daca s-a scumpit sau nu)

Link to comment
Share on other sites

Stativ Fender la ProGuitars-ul de la Muzica  -  parter = 450.000 lei

 

Thx. Am luat saptamana trecuta un Proel tot de la Muzica. Ceva mai scump (800) dar sincer, isi merita banii. Foarte solid si foarte "reglabil" daca se poate spune asa (special pt electrica.. ca mai sunt unele mixte), chiar pot spune ca este unul dintre cele mai bune produse chinezesti pe care le-am vazut (yep, made in China).

 

Cele de la Fender le stiu, insa imi par f firave. Au in schimb avantajul ca sunt mai usoare si portabile.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.