www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Open Jam


cyfer
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
În urmãtoarea ediție de Open Microphone, 24 februarie, avem Bass Player Night.

Invitați speciali vor fi basiºtii care îºi vor demonstra mãestria în groove ºi solo alãturi de mine ºi de Doru Diaconu.

Bass Player Night, azi la ora 20:30, Big Mamou.

 

Vin Robert Ardeleanu (Trenul de Noapte), Miky Donos(Old News), Florian Nicolau (Phenomenon) ºi mulți alți basiºti.

 

Îi avem ºi pe Andrei Bãlaºa ºi Cãtãlin Tamazlicaru (Phenomenon)

 

Invitat special: Musaro Adriano.

Link to comment
Share on other sites

Salut, mam simtit foarte bine, multumesc cyfer, big mamou pentru gasduire si baieti cu care am cantat.

Felicitari si la ceilalti baieti pe scena, descoperind acolo ca juma erau de pe RGC, cu ocasia aceasta va salut!!

unica chestie negativa este ca nu a cantat nea Horia!!! numai bine, respect!

PS. daca cineva are poze sau ceva material audio sa trimita in cuace va rog. merci mult!

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Salut, mam simtit foarte bine, multumesc cyfer, big mamou pentru gasduire si baieti cu care am cantat.

Felicitari si la ceilalti baieti pe scena, descoperind acolo ca juma erau de pe RGC, cu ocasia aceasta va salut!!

unica chestie negativa este ca nu a cantat nea Horia!!! numai bine, respect!

PS. daca cineva are poze sau ceva material audio sa trimita in cuace va rog. merci mult!

Salut Adriano.

 

Vã mulțumesc mult, ºi ție ºi lui Adi Sardi, cã ați venit tocmai din Ploieºti pentru JAM. Ai un stil foarte interesant, iar Adi e beton cu basul. A fost o plãcere sã cântãm împreunã.

 

Cât despre "nea Horia", el trebuie sã se înscrie la fel ca ºi tine ºi alți participanți la jam. Existã niºte reguli ºi țin la ele, îmi cer scuze dacã supãr pe cineva prin asta.

 

Cine doreºte un format mai relaxat, poate merge miercuri în Avast. Am fost ºi eu ieri ºi e foarte plãcut, atmosferã relaxatã, nu trebuie sã te înscrii ºi nici sã plãteºti bilet.

 

Baftã!

Link to comment
Share on other sites

Salut cyfer, si pentru mine a fost o placere sa cantam impreuna, te felicit mult si iti multumesc inca o data!! :)

Apropo sal stapanesti sanatos pe bijuteria adevarata di '60!! Ton beton frate!!

O sa i transmit si lui ADI, sa bucurat si el foarte mult si sa simtit foarte bine.

Pentru Horia chiar imi a desplacut ca na cantat, as fi vrut sal ascult, nu stiam ca nu sa inscris, sigur, de alttfel, trebuie sa exista reguli, si trebuie respectate, daca nu ar fi haos total. Reguli tin de atitudine oameni in primul rand sa fie respectate, pentru acest cred ca horia na cantat, este baiat educat.

In rest sper sa ne mai primesti pe la tine cu prima ocazie! Numai bine si merci.

 

AH uitasem, pentru bilet de 5 ron imi se pare foarte onest si nu cred ca este problema pentru nimeni, in ansamblu organizare , logistica si pretul la bauturi imi sa parut super onest si la indemana oricaruia. Numai bine, respect! ADRY

Link to comment
Share on other sites

Sigur andrei, pentru mine a fost o placere si onoare sa cant cu tine si cu cyfer.

La un moment data pe scena nu mai stiam unde sa ascult mirat, in stanga la cyfer cu trickuri de bass de care nu ma asteptam, chiar ma surprins(adica un chitarist bluesman old garaj, care da la slap tecnic pe bass? :) ) si in dreapta de unde veneau niste benduri de CLASS 1 fulgeratoare si perfect intonate, si culme, ma uitam la un copil... talentat..CLAR!! felicitari si la catalin care canta de rupe si basistul care ma lasa cu gura cascata de fiecare data cand il vad, fratilor se vede numai basul de cat e mic si o manuta ca sboara pe toc precisa si cu feeling. felicit si la tobar care a tras ca trenu (...de noapte!) toata sera si ceilalti musicieni(nu stiu cum se numeste basistul lui cyfer..bun si el) si ADI Sardi, clar profesionist ce sa mai! numai bine!

Link to comment
Share on other sites

io sunt mai boem(din pacate)!nu prea stau sa completez chestii.......

de obicei ma mai "bag peste rand"(prin bunavointa unora) pentru ca imi face mare placere sa cant si sunt unele piese care-mi plac.

imi pare rau daca am dezamagit pe cineva dar chiar nu aveam dispozitia necesara(deh,unele probleme cu sala de repetitii si mentalitatea unora), ca loc pe scena cred ca s-ar fi gasit si pentru mine :) .

mi-a placut si mie de adi sardi(cel cu bass-ul) iar despre tine ,adriano, numai :) si sa ne revedem cu bine cat mai des :)

Link to comment
Share on other sites

AH uitasem, pentru bilet de 5 ron imi se pare foarte onest si nu cred ca este problema pentru nimeni, in ansamblu organizare , logistica si pretul la bauturi imi sa parut super onest si la indemana oricaruia. Numai bine, respect! ADRY

Precizez cã muzicienii invitați nu plãtesc bilet, sã nu creadã cineva cã plãteºte ca sã cânte :)

 

io sunt mai boem(din pacate)!nu prea stau sa completez chestii.......

Sã te înscrii nu înseamnã sã completezi formulare online ca la bancã. Cei care vor sã se înscrie trebuie doar sã mã contacteze pe mine, fiecare cum poate, telefon, email, messenger, pm rgc, etc... ºi sã-mi spunã ce piese doresc sã cânte. Formularul de pe situl meu este o ultimã soluție pentru cei care nu au celelalte date de contact.

Link to comment
Share on other sites

Precizez cã muzicienii invitați nu plãtesc bilet, sã nu creadã cineva cã plãteºte ca sã cânte :)

Mda, gramatica mea, scuze cyfer, oricum si daca ar fi fost asa nu cred ca 5 ron trimiteau la faliment cineva.

Nea Horica respect din partea mea!! numai bine

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Cyfer, nu poti sa treci la setlist in dreptul fiecarui participant si instrumentul la care a cantat? E mai simplu de identificat la recenzii & stuff. :)

Da, m-am gândit ºi la asta, dar nu am considerat cã este o precizare necesarã acolo unde invitatul cântã la instrumentul lui.

 

De exemplu

Cyfer, Doru Diaconu, Robert Ardeleanu: e clar ca eu sunt la chitarã/voce, Doru la tobe ºi Robert la bas.

Alt exemplu:

Cyfer (bas), Doru Diaconu, Andrei Balasa, Adriano Musaro: Aici a trebuit sã menționez cã eu eram la bas, pentru cã e greu de presupus altfel. :)

 

O sã încerc data viitoare sã pun ºi informația asta. Sper sã nu devinã prea stufos...

Dacã ai nevoie de informații necesare pentru o recenzie, contacteazã-mã.

Link to comment
Share on other sites

Daca setlistul se adreseaza userilor RGC atunci este ok. Daca insa se adreseaza celor ce iti viziteaza site-ul, atunci poate ar fi necesar sa stie lumea la ce instrument canta Adriano. :) Nu vreau sa fiu carcotas, dar ar trebui trecuti si autorii/compozitorii piseselor. :)

 

La cat mai multe seri frumoase! Imi pare rau ca am pierdut seara in care a venit si Adriano. Sper sa ajung data viitoare! :)

Setlistul de ieri, de data asta e mai clar cine la ce cântã. Sper :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Azi avem JAM la ora 2030 la Big Mamou, invitat Deagu Blues din Piteºti.

 

Pe 7 aprilie se desfãºoarã ediția cu nr 100 de Open Microphone. Cel mai bine este sã vã înscrieți încã de acum pentru cã va fi destul de aglomeratã seara respectivã.

 

La acel eveniment vor avea acces ºi tobarii. Îi rog pe pe cei care doresc sã participe, sã mã contacteze pentru a stabili detaliile tehnice.

 

Mulțumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Azi avem JAM la ora 2030 la Big Mamou, invitat Deagu Blues din Piteºti.

 

Pe 7 aprilie se desfãºoarã ediția cu nr 100 de Open Microphone. Cel mai bine este sã vã înscrieți încã de acum pentru cã va fi destul de aglomeratã seara respectivã.

 

La acel eveniment vor avea acces ºi tobarii. Îi rog pe pe cei care doresc sã participe, sã mã contacteze pentru a stabili detaliile tehnice.

 

Mulțumesc.

 

Cine e Deagu Blues din Pitesti mai exact? Te intreb pt ca si eu sunt din Pitesti si nu am auzit de el/ei. Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.