www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Slayer - Catatonic


Adi M
 Share

Recommended Posts

Încercarea mea umilã de pe ziua de astãzi :)http://soundcloud.com/adim-1/slayer-catatonic

 

Procesare post-rec zero, ca de obicei, înregistratã fiecare chitarã cap-coadã, nu pe bucãți ºi lipite, puse pistele împreunã cu toba ºi basul din GuitarPro (exportate în midi ºi convertite în mp3) în Sound Forge, double tracking chitarele, convertit totul la stereo ºi...voila! :)

 

Orice comentarii sînt binevenite, atît despre ton (m-am chinuit ceva la patch-ul ãsta ºi, sincer, sînt mulțumit de el), cît ºi despre tehnicã. Despre calitatea procesãrii, masterizare, egalizare, etc, nu vã obisiți prea tare, cã încã nu ºtiu sã fac mare lucru în domeniu, fiind mare fan al cîntãrii ºi captãrii gen live.

 

Echipament (ca de obicei): Ibanez Apex II acordat în drop B - Digitech RP350 - placa de sunet on board de pe netbook-ul meu - Sound Forge.

 

Mulțumesc.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa recunosc ca e unul din inceputurile de piesa care imi place cel mai mult.

O chestie asi avea de reprosat. De ce ai trecut pe centru cu amandoua chitare dupa intro? Parerea mea e ca trebuia sa lasi una in stanga cealalta in dreapta.

 

O sa incerc si cum spui tu. Am trecut pe centru pt ca e sincron, cinta ambele chitare la fel si asa mi s-a parut mai bine. Dar, cum am spus, cunostinte de editare, mixare, panoramare am cel mult rudimentare.

 

Mersi de apreciere si sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.