www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala Behringer


Guest Morrigan
 Share

Recommended Posts

Guest Morrigan

Personal nu-s basist, si stiu k in general behringeru e o firma evitata, dar vreau sa stiu daca are cineva vreo pedala de bass od de la behringer, sau orice alta pedala pt bas de la behringer, sa-mi zica daca merita cumparata, k vrea basistu nostru sa-si ia. 1.070.000 costa bass overdrive-u respectiv.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

bai... sa nu ziceti acuma ca fac misto de voi... S-a carat la un moment dat chitaristu de la repetitii si am bagat bassu meu bulgaresc in Behringer X-V-Amp - ul lui... m-a lasat cu ochii undeva pe tavan ! peste citeva secunde alergam pe grifful ala scotind din el niste sunete cum rar se mai aud ! Si niciodata n-am auzit ceva sa sune mai distorisonat si cu toate astea mai "curat" decit V-amp-ul ala. Acuma cu pedalele SPECIALE pt bass nu stiu cum sta treaba. Mai bine zi-i sa-l incerce. Daca nu... x-v-amp2-ul este foarte BUN :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morrigan

postu e cam vechi... pedala deja a fost cumparata si eu zic k suna chiar bine... Pentru industrial cel putin e sublima. Luati in seama ca eu nu sunt foarte cusurgiu la scule asa ca nu va obositi sa ma contraziceti si sa-mi ziceti ca behringerurile sunt de rahat... mie-mi plac.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Despre sculele astea, s-au purtat discutii foarte incarcate, ca sa zic asa. Firma, cand a intreat in Romania, a fost "promovata" doar cu scule contrafacute, deci si calitatea lor, lasa foarte mult de dorit. Insa de ceva timp, au intrat cele facute "la mama lor". Pentru zona lor de pret sunt niste scule bune... Am vazut cateva pedale, D/I box-uri, compresoare, si preampuri de la ei, si chiar am ramas placut impresionat. Zic eu ca pentru un inceput sunt bune si iti faci treaba cu ele :) . In rest, ce e peste.... normal ca va suna si mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.