www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Cluj.


Guest nutline
 Share

Recommended Posts

Guest nutline

Din luna Octombrie ma voi muta in Cluj,si vreau sa pun pe picioare o trupa.

 

Genurile pe care ma orientez,ar fi: nu metal,trash,ceva influente melodice,poate chiar spre death.Dar ceva cu foarte foarte mult groove.

 

Eu cant la chitara lead(nici cu ritmul n-am probleme).Detin un 7 string,si toate sculele necesare.In caz de nevoie pot face si back vocals,sau in cazul in care nu gasesc un vocal care sa-mi convina ,voi face eu si partea de voce.

 

Pentru moment voi cauta doar un basist,si-un baterist(tobar). Nu caut talente muzical nemaipomenit,sau experienta,sau orice altceva. Sa existe un simt muzical,si-o ureche muzicala ...si multa munca.Vorba aia.Talentul e 2%,restul de 98% e transpiratie.

 

Se va pune problema de acoperit pretul sedintelor la sala de repetitie,si posibilitatea achizitionarii sculelor proprii,pentru diverse concerte.

 

Varsta sa fie cuprinsa intre 18-25 de ani.

 

In prima faza vreau sa cunosc oamenii.Proba practica consta intro halba de povesti.Vreau sa fiu prieten cu oamenii care urmeaza sa cant,si sa merg putin mai departe cu muzica,nu sa raman la stadiul de "trupa de garaj".

 

Daca urmatoarele trupe-ti spun ceva,astept un mesaj privat cu o adresa de email/mess,un numar de telefon,sau orice alta modalitate de contact: Pantera.Chimaira.Lamb of God.Mastodon.Metallica.Debauchery.DevilDriver.Six Feet Under.Slayer.Slipknot.Meshuggah.

 

Numa' bine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.