www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

chitara noua


Guest cdaugustin

Recommended Posts

Guest cdaugustin

Salut,

 

Am reusit si eu in sfarsit sa imi iau o chitara electrica ( nu prea am avut bani din cate se vede si iaca ce am cumparat)

 

http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php?id=...HBST-SET&gid=28

 

Chitara este un Harley Benton cu Vintage Tremolo, 2 butoane de ton, unul de volum, trei doze single coil. Ce mai copie Stratocaster toata ziua (made in china heh). Chitara nu a fost luata din magazin ci de la un tip care a cumparato dar nu a folosito mai deloc.

 

Ce parere aveti sa meritat?

 

Mie imi pare ca suna ok, dar eu nu prea stiu cum ar trebui sa sune o chitara electrica klumea (vorba aia am cantat numai pe acustica).

 

Dupa ce trece si un meserias pe la mine, o sa postez un review. Sa vedem cat de buna e setul asta (care e 6.5 mil in magazin ? poate sa confirme cineva) pentru incepatori (versus chitra Iris)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu stim daca a meritat, in primu rand din cauza ca nu ai spus cat ai dat pe ea. Oricum daca esti incepator sau avansat, dupa mine o chitara electrica te ajuta mai mult decat o acustica. Asa ca ar util sa zici si cate parale ai dat pe ea. Daca tu esti multumit de ea, peste 5-6 luni o sa vrei altceva. da pana atunci mai e :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Salut,

 

Scrie in subiect :) 5.2 milioane (tot setul) chitara + amp + husa + cablu (exact ca in poza) (mai putin suportul pt chitara ala nu e inclus) (cant la chitara de peste 2 ani pe acustica western, aproape 3 ani cred))

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa te dezamagesc, am avut odata ocazia sa pun mana pe asa chitara si nu am ramas foarte placut impresionat. Potentiometrul de volum avea 2 stari (mut si maxim) iar cel de ton era total degeaba. Corpul avea un finish ca abia scapat de topor (cu valuri pe spate si lacul nu tocmai bine finisat) dozele sunau mai prost decat ar fi sunat pana si cea mai jalnica bobina facuta de mana mea. Griful mi-a placut, era foarte comod si placut la "atingere" (a nu se intelege altceva), insa tinand cont de celelalte aspecte... Din setul respectiv (Harley Benton) mi-a mai placut amplifu de 10W parca, suna chiar interesant (pe ibanezul meu). De luat in seama ca am testat chitara la Senia, iar amplifu la sala la Pheno. Per total, mai bine mai strangeai niste bani si iti luai un Squier Affinity (super misto chitara, super misto pret), cred ca SH pe la 7 mil gaseai sigur.

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Salut,

 

:)

 

Momentan volumul merge, la fel si butoanele de ton (se cunoaste diferenta cat de cat). Poate trebuie sa o mai forjez sa ajunga in starea in care spui... cat despre finisaj chitara asta arata bine (ca in poza, daca pot o as fac eu niste poze, dar nu am aparat foto)

Iar de sunat suna bine parerea mea cu singurul regret ca la cateva taste bazaie un pic (inca nu mi-am dat seama daca e de la amp sau de la chitara)(trebuie sa vina meseriasul sa imi spuna)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razz

poate e um pic de fret buzz, da aia nu e problema .... si la pretul asta e super ok, s-a mai discutat despre setul asta pe forum, da un search si vezi ce mai zice lumea

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

cine ma ajuta si pe mine. as vrea sa-mi cumpar si eu o chitara acustica si nu stiu niciun magazin.stau in craiova de foarte putin timp si nu cunosc orasul.

si inca ceva. cine poate sa-mi spuna si mie cam cat m-ar costa.

Link to comment
Share on other sites

cine ma ajuta si pe mine. as vrea sa-mi cumpar si eu o chitara acustica si nu stiu niciun magazin.stau in craiova de foarte putin timp si nu cunosc orasul.

si inca ceva. cine poate sa-mi spuna si mie cam cat m-ar costa.

 

 

Yo, Ale, vezi ca e un magazin Muzica pe str. Romania Muncitoare, peste drum de Bancpost (de la Universitate cobori spre Lipscani, pe str. Panait Musoiu). De asemenea, la et. 4 de la magazinul Mercur poti gasi ce te intereseaza.

 

Greetings.

Link to comment
Share on other sites

Yo, Ale, vezi ca e un magazin Muzica pe str. Romania Muncitoare, peste drum de Bancpost (de la Universitate cobori spre Lipscani, pe str. Panait Musoiu). De asemenea, la et. 4 de la magazinul Mercur poti gasi ce te intereseaza.

 

Greetings.

 

ms mult pentru ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa te dezamagesc, am avut odata ocazia sa pun mana pe asa chitara si nu am ramas foarte placut impresionat. Potentiometrul de volum avea 2 stari (mut si maxim) iar cel de ton era total degeaba. Corpul avea un finish ca abia scapat de topor (cu valuri pe spate si lacul nu tocmai bine finisat) dozele sunau mai prost decat ar fi sunat pana si cea mai jalnica bobina facuta de mana mea. Griful mi-a placut, era foarte comod si placut la "atingere" (a nu se intelege altceva), insa tinand cont de celelalte aspecte... Din setul respectiv (Harley Benton) mi-a mai placut amplifu de 10W parca, suna chiar interesant (pe ibanezul meu). De luat in seama ca am testat chitara la Senia, iar amplifu la sala la Pheno. Per total, mai bine mai strangeai niste bani si iti luai un Squier Affinity (super misto chitara, super misto pret), cred ca SH pe la 7 mil gaseai sigur.

chiar merita affinity ca prima chitara electrica, ca EADGBE a zis ca e super naspa :) ... nu mai stiu ce sa cred

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.