www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tc Electronics Vintage Tube Primer


Recommended Posts

Vand aceasta pedala strict din motive financiare, ma despart cu greu de ea! Este ideala ptr sound-uri mai vintage, super ptr rock'n'roll cu un clean boost care nu te lasa la greu! Deci se pot obtine usor 2 tonuri dintr-o singura pedala (rythm&solo)

 

A fost luata de aici de pe forum de la userul "Comanel" daca imi aduc bine aminte! Starea estetica nu este excelenta dar nici nu lasa de dorit, functionalitatea insa este impecabila!

 

Pret 200 RON!

 

http://www.tcelectronic.com/VintageTubePrimer.asp

 

Si un mic review:

 

Contact: PM, c.mariuspopescu - mess sau tel 0763920320

 

Voi reveni si cu o poza acum nu am posibilitatea!

Cer si ofer seriozitate!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Comanele, descrierea deasupra avatarului te caracterizeaza intr-adevar!

O dau strict din motive financiare, pedala a fost folosita si cantata dar nu are nici un viciu ascuns, este in perfecta stare de functionare!

Am primit mai multe pm-uri si simt nevoia sa mai explic un pic, se pare ca nu am fost foarte explicit, sper ca nu e considerat de up! in caz contrar, imi cer scuze, nu asta este intentia mea!

 

 

Pedala este overdrve la origine! Ceea ce mi-a placut foarte mult este ca ai posibilitatea de a combina sunetul de intrare (dry) clean cu nivelul de overdrive (wet) iar nivelul de distorsiune (gain-ul) nu-ti modifica volumul! Asta una la mana!

 

Pe de alta parte, al 2-lea switch din dreapta are un clean boost care iti mareste nivelul de iesire fara a-ti murdari deja overdrive-ul existent! De exemplu, foarte bun in situatia in care ai o parte ritmica si vrei sa iesi in fata cu acelasi ton dar la un volum mai mare ptr un solo

 

3 la mana, clean boost-ul poate fii folosit independent chiar daca nu folosesti overdrive-ul ptr aceeasi treaba, sa iesi in fata cu tonul de clean sau orice altceva pus in lantul de pedale! in doua cuvinte, 2 tonuri intr-o singura pedala, pe mine chestia asta m-a ajutat enorm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.