www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

SummerSonic 06


NiNjA
 Share

Recommended Posts

M-am intors de la SummerSonic 06. Prima impresie: LAME! Am fost doar in Open Air Stage, unde concerta Metallica. Big mistake!

 

Concertul incepe cu niste fags: Hawthorne Heights... Linkin Park trasi la xerox... Vin dupa aia Stone Sour. Japonezii vad ca ii cunosteau foarte bine pentru ca in momentul ala multimea s-a comasat in fata scenei. Si au inceput mosh/dive-urile :) Am reusit sa iesim, in fine. Ne-am intors pe la Hoobastank. Ce sa vezi, vocalul si-o adusese pe bunica-sa pe scena, se pare ca era din Osaka :)

 

La Deftones...cacarea lumii :o Sa mor, lead-ul ziceai ca e Samarra din The Ring :) Vocalul normal ca s-a dat in spectacol, a spart vreo trei microfoane...nu cred ca era problema, Audio-Technica era printre sponsori. A fost singurul din tot festivalul care s-a dat jos de pe scena si s-a urcat pe parapet. Moment in care a fost tras in multime ;) Am putut si noi sa admiram cit de porc poate sa fie.

 

Metallica...s-au lasat asteptati vreo 20 de minute. Probabil ca nu era destul de intuneric. Fix inainte sa intre sa pe scena, in difuzoare se auzea Symphony of Destruction ;) Coincidenta? As zice mai degraba destin. I-am vazut de la vreo 100m cred. Ce au cintat main: tot Master of Puppets ;) Pe undeva prin One, zic, ma parca ceva nu se leaga, ca sa il vedem dupa aia pe Hetfield ca ride ;) Are o virsta totusi ;)

 

Explicati-mi o chestie totusi. La 100m de scena fluturau pantalonii pe mine. Amplificarea era cam asa: 28 de cab-uri 4x? (ca pareau duble cit un 4x12) si altele mai mici. Evident fara amp-uri si monitoare. Cum de nu mureau aia pe scena???

 

Au cintat si ceva de pe noul album. Cumparati-l cind o fi si mergeti la concerte: Hammett needs cash, am auzit ca vinde o casa in California.

 

Penal indianul: jumatate din concert cred ca a stat in fata amp-urilor...cu spatele la noi adica...la sfirsit, cind fiecare a spus cite ceva, asta n-a putut scoate decit o onomatopee :(

 

Overall: s-a meritat festivalul doar pentru Metallica, logic.

 

Pe viitor: aveti strategii sa evitati dive/mosh-urile? Se face asa ceva in Romania? Nu de alta dar l-am vazut pe unul cu piciorul in ghips B) Un spot bun era un fata parapetului de la mijlocul arenei, nu te impinge nimeni de la spate. Daca supravietuiesc dupa Megadeth/Arch Enemy/Dragonforce, nu cred ca mai dau pe la concerte.

 

Diving/moshing is not funny.

 

Pun timetable-ul, spuneti-mi ce am ratat ;)

tt_813.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Frate te urasc pentru festivalul asta sa mor yo. :) Glumea chiar as mai fi vrut sa mai vad Deftones incaodata si sa ma moshesc calumea de data asta.Ahh pogo si mosheala se face si la noi la Deftones chiar o fo marfa cu crowd surfing cu detoate.Cum sa scapi?Zic eu ca indepartandu-te de acea zona eu sincer ma axez pe strategii de a intra in mosh-pit nu de a iesi. :) PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest nothin

la deftones la arene a foste cel mai tare :)

pe la godmode am facut eu cu unii o gaura si a inceput distractia si tot ziceau jandarmii ca luam 10 milioane ca au cazut tot randu 1 la un moment dat :)

io evident ca mi-am spart buza :(

stupid kids will enherit the earth B)

 

(reclama ascunsa la constanta moshpit crew :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

la deftones la arene a foste cel mai tare B)

pe la godmode am facut eu cu unii o gaura si a inceput distractia si tot ziceau jandarmii ca luam 10 milioane ca au cazut tot randu 1 la un moment dat :)

io evident ca mi-am spart buza ;)

stupid kids will enherit the earth ;)

 

(reclama ascunsa la constanta moshpit crew :) )

Deap moshule tre' sa recunosc ai fost cel mai tare acolo in mosh-pit pai dac astia ca tine si ca mine nu fac gaura atunci cine sa faca bre?O fo demential chiar mi-am gasit poza pe net cu mine in moshpit si esti si tu in cateva :(.Deftones chiar au rupt dar nici Subscribe nu au fost departe demonstrand ca unguri din pacate sunt peste noi. :) PACE!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.