www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Adidas-Just Do It-Made By Puma


Guest psihotronic

Recommended Posts

Guest psihotronic

ma plictiseam si m-am apucat sa scormonesc intr-un amp de unde am scos lampile de pre si ce sa vezi?

scria mare cu rosu FENDER dedesubtGROOVE TUBES iar daca te uititai mai atent vedeai cu gri si caractere mici'' sovtek''-aproape sters...

chestia e ca sovtek era inscriptionat in alta directie-gt si fender se vedea ca au fost tiparite de-odata!

stiam ca gt fac tuburi personalizate pt fender si mesa,probabil si alte branduri,dar what the fuck is wrong with ''sovtek''?

tind sa cred ca e de fapt adevaratul producator si platim inca doua branduri mari degeaba... :fuckoff: !

plus ceva taxe de import 1-russia-usa,2-usa-eu!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest psihotronic

n-ai nimerit-o !!!

g t se stie ca FABRICA lampi pt fender-am scris mai sus -uita-te si vezi...

nelamurirea mea e ca e inscriptionat si sovtek,total din alt film-deci citeste mai atent!

ai dat un comment de c-cat si nici un raspuns pertinent in cazul de fata-bravo!!!

te puteai abtine sau macar sa citesti tot inainte sa partai...

Link to comment
Share on other sites

Guest psihotronic

bun atunci -am lamurit-o!

bineinteles -cu scuzele aferente @red!!! :drunk:

 

+mersi pt. elucidarea misterului! :clown:

Link to comment
Share on other sites

Guest psihotronic

ca o mica completare as vrea sa cred ca forumul asta a fost facut si pentru a ne lamuri reciproc unele ''dileme'',nu doar pentru ''mica publicitate''...

mai ales in sectiunea ''discutii despre echipament''!

sunt convins ca odata cu mine s-au mai luminat cativa pe-aici in legatura cu subiectul :yay: !

Link to comment
Share on other sites

Nici fierul ptr transformatoare nu este fabricat de Fender , nici copaci ptr lemnul chitarelor si potr placaj nu sunt Fender ..nici tranzistoarele , nici circuitele integrate , probabil nici potmetrele si nici alte componente electronice ,,, Nici plasticul ptr de toate soi nici vopseaua ...becuri , LED-uri , sarma,cablu mufe ,jack-uri ... etc

Cred ca nici difuzoarele nu sunt ..doar li-se lipeste un autocolant cu " Fender " daca nu sunt difuri fabricate de o firma renumita ..la care se prefera Brandul ...

 

 

In schimb conceptia , proiectul , investitia etc este Fender .

 

Daca @Viobio colegul nostru sau @Panda construieste un amplif de conceptie personala nu trebuie ca si componentele sa le faca tot ei.Dupa buget aleg componente cat mai performante ce le va aduce recunoasterea si asa isi vor castiga clientii...

 

Cu calitatea componentelor este o treaba ..trebuie sa utilizeze componente bune ce rezista in timp .Acest lucru il garanteaza pe langa conceptie firma respectiva.

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest psihotronic

asta stiam si eu ,initial insa eram contrariat ca pe un produs compact apar 3 branduri odata[dup-aia m-am lamurit ca-s de fapt doar 2,de fapt un singur fabricant-restul fiind reclama ].nu e ca atunci cand desfaci un procesor si vezi cipuri samsung etc...

copacii pt lemn nu sant fabricati de fender??

sunt foarte :nay: dezamagit...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.