www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Cyfer & Tzetze - Big Mamou - Sambata 5 August


cyfer
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Sambata, 5 August, in Big Mamou debutam in formula Cyfer & Tzetze.

Ora 22:00

Bilet: 6 lei

Rezervari: 0744 520 149

 

Aşa cum implică numele, este vorba de un duo alcătuit din Cyfer (voce, chitară) şi Tzetze (muzicuţă). În spectacol vor fi părţi acustice dar şi electrice pe structuri de blues.

 

Atmosfera va fi relaxata, asa ca inca din setul 2 asteptam doritori de jam, evident, daca se pricep la blues.

 

pagina proiectului

pagina concertului

interviu Tzetze

info Cyfer

 

Va asteptam!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tzetze_harp

tzetze, mult succes asta seara! :)

Multumesc din suflet pentru gandurile bune,Silviu !!!!

Ma simt onorat sa primesc o urare calda din partea ta si vreau sa te asugur de admiratzia si respectul meu definitiv !

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Fotografii şi video n-am prea văzut să se facă pe acolo, aşa că din moment ce am fost la concert mă simt dator să dau câteva detalii. Atmosfera a fost destul de relaxată, s-au cântat multe piese cu slide pe acustică (The Sign, White And Red Blonde, Take Me, plus nelipsitul cover după Rollin' and Tumblin'), iar cele fără slide au intrat pe electrică. În primul set au cântat Cyfer, Tzetze şi un invitat (al cărui nume nu mi-l amintesc acum) la muzicuţă iar în al doilea tot primii doi împreună cu Geno americanul la tobe (o combinaţie destul de interesantă, a sunat destul de bine chiar dacă a lipsit chitara bass).

 

A, şi să nu uit, atracţia serii a fost din punctul meu de vedere Cocaine cântată la mandolină :) , merita cu adevărat înregistrată.

Link to comment
Share on other sites

Concertul a fost interesant, realmente experimental pentru ca suntem la inceput in aceasta formula si pentru ca am lasat o atmosfera relaxata pentru cei care au dorit sa ni se alature.

 

Atit de relaxata a fost atmosfera ca nu am apucat practic sa evoluam doar in doi, Cyfer & Tzetze. Inca din primul set a intrat cu noi Marcian Petrescu la muzicuta. In pauza, Geno ne-a convins sa-i instalam un miniset de tobe, asa ca a venit cu noi inca de la inceputul setul doi si atmosfera s-a mai dinamizat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.