www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

G3 In Budapesta


barbarossa
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

extrem de interesant. din ce cred eu, inca un concert de mare impact care NU CRED CA VA AJUNGE in Romania. la noi vine madam gaga. la noi nu sunt prea sunt apreciate chitarele cu distors... dar cine stie ??? poate ... cine stie... ???

Edited by marcianpetrescu
Link to comment
Share on other sites

Acum doi ani, Michael Angelo Batio si alti cativa chitaristi mari au adunat doar cateva sute de spectatori la Bulandra, desi a fost gratis, in Bucuresti.

Vai a adunat cateva mii de spectatori cand a venit, nu gratis, la Bucuresti.

Lady Gaga va aduna in jurul ei cateva zeci de mii, cred.

Atunci, de ce-ar veni cei trei mari la noi?

(Cand vorbim de Lady Gaga, care e, pe tarlaua ei, cel putin egala cu chitaristii pomeniti, n-ar fi rau un pic de decenta, 'madam' e chiar la nelalocul lui.

Si nu ma refer la numarul de fani, ci doar la alea doua corzi vocale, pe care le foloseste mai abitir ca Batio pe alea doispe.)

Nu vreau sa supar pe nimeni :respect:

Paste fericit tuturor!

(La MAB am fost, la Vai la fel, la Lady Gaga nu ma voi duce)

Edited by schema
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eram mahmur in dimineata cand am aflat ca Lady Gaga (eu joc Texas Holdem la greu si inca ma cac pe mine de ras can aud melodia aia poker face...) deci ca Gaga asta vine la noi... zau asa frate. Pana si taranu uitat de lume (adica eu) am auzit ca asta s-o ###### pe ea pe scena...

 

Chesita asta o iau in serios bazandu-ma pe urmatoarea mica poezie... sa se faca liniste si sa nu-mi iau ban... deci: In lumea asta prost facuta/ Cacatii *** in loc sa puta... Iar futaciosii consacrati, nu poa s-o faca de cacati... (nu merit eu aplauzele, un mos pe nume Vali care e coechipier si tovaras bun la pahar si la vorba dulce m-a invatat dracenia asta foarte adevarata... mai ales in zilele noastre...)

 

-Inainte ziceam ca astia care zic de 2012 si de apocalipsa sunt nebuni... acu incep si eu sa ma port pe ideile lor...

Maine poimaine am sa vad asiatici la poarta mea care o sa ma fotografieze cu ifoanele lor precum un specimen de la gradina zoo (in timp ce eu sparg lemne pentru un gratar ceva...)

-Raspoimaine am sa vad ca sormea mai mica se cupleaza cu un asiatic emo cu par negru tuns in unghi ... d-ala care acopera jumatate de fata...

-Intr-o zi foarte caniculara o sa-mi scot coltu de sub canapea si am sa apar pe Yahoo news ca subiect: Romanian Pshycho murders 10 asian, 10 russian and 10 gipsy civilians

-Seara o sa cant un Texas Flood si o sa ma impusc in cap... slava cerului ca nu m-am insurat...

 

Alternativa...

 

Bagati mare fratilor cu rock... blues... chiar si heavy metal doar sa scapam de dracii astia... Daca venea G3 la noi poate faceam si eu rost de bani sa merg sa-i aud (imi plac foarte mult versiunile red house si voodoo child facute de ei)... iar daca se duce cineva la Gaga si da dracu sa aflu eu ... lopata pe spinare si nu alta!

 

Deci Rock on... si Paste Fericit!

Link to comment
Share on other sites

vin si la noi distoarse anul asta, din ce tin minte ar fi motorhead, lake of tears, wasp, slayer, manowar, placebo..si nu mai stiu..or mai fi...nu ma atrage nimic din toate astea. nu vine satriani, dar nu ar fi nici rentabil , pana la urma totul costa...asa ca iubitorii de distoarse sa se bucure de oferta 2012..si cine poate sa ajunga la concerte in afara tarii, bravo lui.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.