www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

C suna mai marfa


Stratfan
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

daca pui astfel problema, indiferent ce-ti vei lua, tot o sa-ti para rau! :)

 

Asa ca mai bine le iei pe toate :)

Link to comment
Share on other sites

subscriu la ce a zis marcel...

De-as avea aceste chitari in colectie as canta asa..

Jackson pt metal... (heavy, harcore, grind, chiar death black... etc)

Fender strat- clar blues, in cel mai rau caz ceva spre holograf-ul vechi( vezi banii vorbesc..)

Epi LP l-as folosi pt ceva gen Guns sau Led Zeppelin

Epi SG - nici nu mai spun cum imi suiera ACDC prin urechi...

 

doar asa de chestie, n-are nimeni vreo 10.000 € care-i atarna-n buzzunar si=l enerveaza? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005

subscriu la ce a zis marcel...

De-as avea aceste chitari in colectie as canta asa..

Jackson pt metal... (heavy, harcore, grind, chiar death black... etc)

Fender strat- clar blues, in cel mai rau caz ceva spre holograf-ul vechi( vezi banii vorbesc..)

Epi LP l-as folosi pt ceva gen Guns sau Led Zeppelin

Epi SG - nici nu mai spun cum imi suiera ACDC prin urechi...

 

doar asa de chestie, n-are nimeni vreo 10.000 € care-i atarna-n buzzunar si=l enerveaza? :)

 

Daca este Fender Stratocaster made in USA poti sa o iei si fara sa sti ce vrei sa canti:) Parol!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ildest

@comanel No offense ... dar tu zici asta probabil doar pe baza lookului si a publicitatii. Am epi lp si am testat si jackuri de pana la 25mil .. si toate prin acelasi procesor. Jackurile sunau a sarma ... mie imi place sunetul cu mult coi. Nu ma intelege gresit .. ptr solo jackul mi s-a parut fantastic dar parca nu avea putere pe riffuri. Si sincer nu stiu ce se ca intampla dupa ce voi pune un invader pe bridge >:):) . Acum nu conteaza numai dozele .. mai mult decat astea conteaza restul chitarii si cat de confortabil o simiti tu ... daca ai bani te doare exact in pix de doze ca pui niste sd-uri sau emg-uri active si ai rezolvat problema

 

Din numele tau presupun ca vrei sunet de metal ... daca vrei sa faci shreding modelele Lp nu te vor avantaja prea mult ... aci mergi pe jack sau pe ibanez dar daca vrei sunet gen rotting sau dimmu .. clar mergi pe epi lp .. asta daca nu vrei sa schimbi dozele. Daca vrei sa le schimbi ... atunci uita-te la alte chestii .. cum ar fi griful cat de lat/gros il vrei, daca vrei floyd sau nu .. etc.

 

offtopic ... daca as avea 10.000 E mi-as lua un schecter c-1 hellreiser fara floyd si un c-7 hellreiser ... la amp un 5150 si la proc probabil un rocktron voodoo valve si de restul bere si vin rosu :)

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.