www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Banatian Darkness Records


Solarograma

Recommended Posts

Am tot zis, daca si asa ma dau pe forumul asta de ceva ani, sa postez poate exista persoane implicate si cu o deschidere spre niste genuri de muzica de nisa mai degraba decat ceea ce majoritatea userilor de pe aici asculta, anyway este vorba de un label on-line : www.banatiandarkness.com aruncati un ochi si dati un feedback daca aveti chef.

Un comunicat de presa la vremea respectiva:

 

„Banatian Darkness Records a lucrat in ultimele saptamani la o transformare radicala de look, concept si obiective.

 

Avand un puternic caracter DIY si o pasiune pentru muzica cu character underground am hotarat ca incet, incet toata activitatea Dark Dreams Production/Banatian Darkness inceputa in jurul anilor 1995-1996 sa fie disponibila pentru descarcare gratuita in forma ei primara, bruta fara retusari, re-inregistrari, re-procesari…asa cum a fost ea exprimata la timpul aferent.

 

Niciodata acesta activitata nu a fost o sursa de castig ci doar o forma de exprimare artistica si din acest considerent am realizat ca in acesta forma ea va ajunge la o mult mai mare parte de oameni potential interesati de astfel de forme de manifestare underground.

 

Desigur unele materiale, sunt sau vor fi disponibile si in varianta fizica, pentru cei nostalgici, colectionari, sau pur si simplu pentru cei care vor sa sustina activitatea unui proiect.

 

Speram prin intermediul acestei activitati sa va putem oferi toate detalile de care aveti nevoie pentru fiecare din proiectele prezentate, oricum suntem foarte bucurosi sa primim prin intermediul butonului de Contact : feedback, pareri, opinii, intrebari, oferte de schimburi, activitati promo etc.”

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.