www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

E bun microfonul asta ?


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

Nu e rau deloc,nu e foarte departe de senheiserul ala,dar daca dai peste 80 de euro pentru sennheiser,mai bine iti iei SM 58,care nu da gres,dar la pretul de 44 sau 45 cat o fi la thomann,cred ca asta e cea mai buna alegere.uita de Tbone si alte prostii,si nici Shure PG nu e bun de nimic.daca ai 100 sa dai ia SM 58,daca vrei la juma de pret,atunci bayer asta

Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

Din experienta mea personala cu un microfon BeyerDynamic TG-X58 (care costa cam dublu fata de microfonul indicat de tine), nu recomand firma asta. Eu am ales Shure SM58 pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, guys ! Probabil o sa-mi iau Beyer, ca Shure e cam aspru pentru bugetul meu...

A, si inca o intrebare: asta e bun si pentru captare de guitar amp sau doar pentru voce ? In caz negativ, ce imi recomandati pentru amp, ieftin si bun ?

Edited by varu' maftei
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

n-am vrut sa mai deschid un topic nou asa ca am sa cer si eu niste pareri pe aici.

1. stie cineva ceva despre samson q7 si despre q8? sunt bune de ceva, si cel mai important exista vreo diferenta majora intre ele?

 

2. oricum incep sa ma gandesc sa nu ma zgarcesc la 50 de euro si sa imi iau un shure sm 58 dar am citit ca nu sta prea bine cu gain-ul iar stilul abordat de mine nu imi permite sa strig in microfon. (daca cineva detine asa ceva l-as ruga mult sa imi dea un feedback detaliat).

 

mersi anticipat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.