www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Haos Triumfator


Guest Chiperion
 Share

Recommended Posts

Guest Chiperion

Cu permisiunea domnului (editez: ,,domnisoarei'', dar las la vedere, ca sa se vada c-am incurcat borcanele) miriapod, careia-i foarte multumesc pe aceasta cale, si cu scuzele de rigoare pentru intarziere, aduc in fata domniilor-voastre ceva ce, cu multa indulgenta, s-ar chema ,,creatie literara''. Practic, insa, ramane la latitudinea voastra ce e, de facto et de jure. Cititi, rogu-va, dati si mai departe daca va place...si scrieti ce credeti aici. Luati-ma in tarbaca, injurati-ma, faceti ce vreti, dar daca s-o gasi cineva care sa ma sfatuiasca de bine si sa-mi arate unde gresesc, voi fi recunoscator.

Haos_Triumfator.doc

Link to comment
Share on other sites

Nu am avut timp sa citesc foarte mult, dar imi place stilul. Adica stii sa folosesti cuvintele, si mai vechi si mai noi. Felicitarile mele si tine-o tot asa! :)

As avea o intrebare: cam cat ai stat pana sa scrii o fraza?

Mi se pare fiecare cuvant pus "prea" la locul lui... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Multumesc, domnia-ta! Ca sa scriu o fraza...nu stiu, amigo. Problema e ca elimin figuri de stil in torente cand se trezeste spiridusul care-mi dicteaza ce sa scriu...si ca dureaza zile bune pana cand sa-si incarce bateriile dupa ce mi-a zis cateva pagini. Intre zilele alea mai corectez, mai rotunjesc, ma mai uit la ortografie (si nasol e ca nu pot sa bag spelling checker, ca-mi face varza arhaismele). Acuma...efectul de care vorbea cridegnosis e dat, probabil, de un pic de perfectionism...si de lecturile care-au inlocuit jocurile copilariei si prietenii o buna bucata de vreme.

 

Si, da, pentru cine o sa ma ia de urechi pe tema asta, stiu ca am un pronume relativ care-ar trebui sa fie la feminin, nu la masculin, in primul post. Problema e ca nu mai pot sa editez...

 

jules: fixxxed

io: multamesc frumos!

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Duracell: Ca Sa Nu Te Dai De-A Dura. E mai degraba goblin...tupeist, alambicat, ocazional jucaus, cat timp e pe spezele mele... dar m-ajuta. Atata ma intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

Bravo Pafnutie,aaaa Chiperiu am vrut sa zic :) Arhaismele si imaginea pe care o creezi este demna de Mateiu,chiar daca e plasata temporal intr-o alta sfera,si starea e in consecinta.Bravo inca odata.Imi pare rau ca am renuntat de muuult la scris.....,si de vreo zece ani nu mai scriu nici muzica :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

@jules: Depinde. Imi place sa aplic tehnici de shredding cu sundeaua asupra, sa zicem, legumelor si carnii pe care le introduc in varii mancaruri. Daca e vorba de tehnica aceea de cantat la chitara...nu stiu. Poate o sa ajung si eu sa fiu, candva. Multumesc inca o data pentru editarea postului.

 

@midnight rider: Adevarat, nickname-ul meu de acolo provine. Iti multumesc din inima pentru aprecieri...Pai, ce pot sa zic? Poate acuma ar fi un moment bun ca sa te re-apuci.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Sa ierte domniile-voastre, dar, dupa cum glasuieste bancul cu iarna, iar n-am putut sa editez. As vrea sa le multumesc celor 43 de useri (la momentul scrierii acestor baliverne) care au descarcat materialul si sa-i rog frumos pe cei care n-au facut-o inca sa spuna ce parere au, mai ales daca impresiile nu sunt de bine, ca sa pot sa modific in consecinta si/sau sa ma ,,esplic''.

 

Daca da Dumnezeu sa ma pot tine de proiectul asta, o sa pun la cale un concurs; castigatorul va fi prima persoana (in afara alora de la editura si a mea) care va vedea produsul finit, si nu oricum, ci in posesia sa. Bem si aldamasul, daca e din Bucuresti sau poate sa ajunga. Mai vorbim...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.