www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Smooth] Move To The City - Cre'ca Ma Apuc Serios De Stilul Asta


comanel
 Share

Recommended Posts

Salutari,

 

In caz ca nu v-am plictisit pana acum, turnati-va o cana de cafea/ceai, si ascultati ultima creatie din miez de noapte.

 

II zice move to the city, si este disponibila aici:

 

http://soundcloud.com/comanel/move-to-the-city

 

Orice comentariu este binevenit.

Lantul e similar, doar ca la chitara am folosit doar Pluginuri amp-sim si impulsuri de cabinet.

Edited by comanel
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nu e carcoteala, o iau ca pe o critica constructiva si voi tine cont la urmatoarea piesa :) Bassul e facut percusiv ca sa lase loc rhoades-ului si sa se tina cat de cat cu groove-ul de pe toba.

 

Saxofonul ala totusi, imi suna a orice altceva decat saxofon... e singurul instrument pentru care nu am gasit un vst interesant sau demn de folosit, asa ca am ramas cu halionul de la cubase...

 

Eu mi-am calit urechile, si la "semi-masterul" pe care il fac, incerc sa scot tot in fata... anyway, ascultand si primele doua piese, si subiectiv vorbind, vad o inbunatatire... ce mai.. sa fie bine, ca sa nu fie rau :)

 

Multam fain de aprecieri. Si daca are cineva vreun gand de vreo colaborare "pe net", sunt foarte deschis spre a face muzica... numa sa fim pe aceeasi felie :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.