www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bazait Doza


gagai
 Share

Recommended Posts

Salut! Tocmai mi-am cumparat o doza Seymour Duncan SSHR-1b (hot rails) , si mi-a montat-o cineva, insa cand am ajuns acasa si am bagat pedala ( Boss DS-1) doza bazaie ca un single coil(bazaitul mai dispare daca tin bine mainile pe corzi), nu a montat-o persoana respectiva bine si functioneaza ca un single coil? Va rog sa ma lamuriti.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e din cauza mesei nelipite, daca spui ca se mai atenueaza zgomotul cand tii mana pe corzi.

In mod sigur doza are un manual, daca ai luat-o noua, unde are si instructiuni pentru diferite tipuri de wiring.

Banuiala ta, cum ca ar functiona ca un single-coil e justa, verifica fiecare lipitura in parte, nu e greu de urmarit cateva fire.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Baieti , am si eu o problema , in amp se aude un bazait ciudat cand conectez chitara , nu inainte . Bazaitul se aude si daca conectez chitara la PC . De asemenea aceasta a avut un "accident" cand a cazut de pe suport si s-a lovit de parchet . Problema poate proveni de acolo? Garantia acopera asa ceva? Daca nu , cum as putea sa o repar sau sa reperez defectul ? Daca pun mana pe corzi nu se mai aude bazaitul foarte tare. Iar bazaitul se aude tare cand ampul e setat pe un preset pentru metal sau ceva cu distort. Sunt incepator , v-as ruga sa imi dati niste explicatii cat mai babesti daca puteti, Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.