www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bassist/backing Vocal Caut Trupa Interesanta :) [Bucuresti]


Mircea182
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

 

Bassist/backing vocals (Bucuresti) caut trupa serioasa cu membrii dedicati care sunt decisi sa se implice sa faca muzica.

Ma intereseaza urmatoarele genuri muzicale : metalcore, punk-rock, post-hardcore, post-rock, alternative sau reggae . (sunt deschis si altor variante atata timp cat trupa are ceva inregistrat (ca sa pot asculta) si suna original si cu groove)

 

Despre mine :

 

- cant de aproximativ 10 ani la bas/ 4 ani voce ( repetat cu formatie - cu mici pauze de rigoare)

- ma descurc decent si la chitara si vin des cu idei de piese

- am experienta de cantat pe scena la nivel de club/festival ( peste 100 de concerte)

- detin un IBANEZ GSR - 205 si un Epiphone Thunderbird + amplificator de bas

- am sala de repetitii unde se poate repeta

- imi place sa ma dedic in trupa in care cant si cer asta si de la colegii mei

- nu cant pentru bani si nu sunt interesat de proiecte care au ca scop sa castige bani sacrificand muzica

 

Sunt interesat de proiecte cu membrii de +20 de ani, toti membrii sa detina instrument propiu si sa fie seriosi d.p.d.v muzical. (sunt dispus sa infiintam si o trupa de la zero, daca exista persoane interesate si dispuse sa muncesca :P)

 

Nu dau nume de ce trupe ascult aici pt ca sunt multe :P dar raspund la intrebari legate de acest subiect prin PM.

 

Pt intrebari/propuneri ma puteti gasi la kulpunk@yahoo.com; telefon 0723764147 sau imi puteti lasa un mesaj

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

zoper fain ....eu am voce ..dar niki un pik de experienta ..dar sunt dispusa sa muncesc din greu ....daka vrei sa vb id meu ..bloody_anyma@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.