www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Wanted - Tobosar Serios Pentru Un Proiect Care Promite!


Guest Petru C.
 Share

Recommended Posts

Guest Petru C.

Salut,

 

Ma numesc Petru Calinescu, m-am intors de cateva luni din Anglia, unde am terminat o facultate de muzica moderna la Liverpool (LIPA), sectia vocal, iar acum m-am intors sa incerc sa pun pe picioare un proiect profesionist si de anvergura aici in Romania. Am mai postat cateva anunturi acum ceva vreme despre asta. Intre timp, am gasit niste muzicieni extrem de capabili si de profesionisti, majoritatea absolventi de scoli de muzica si toti cu o experienta considerabila in materie de cantat in trupe.

 

Line-up-ul trupei este: lead vocal, keyboards, lead guitar, rhythm guitar, bass, drums. Toate aceste posturi sunt acum acoperite in afara de cel de TOBOSAR.

 

Directia trupei este pop-rock, undeva intre Coldplay, Robbie Williams si Muse dar cu material original.

 

Cautam un TOBOSAR SERIOS, disponibil, loial, care vrea sa se implice intr-un proiect de durata, un proiect care, desi abia incepe, vreau sa il construiesc asa cum trebuie, fara compromisuri de calitate in favoarea banului rapid. Niciunul din cei din trupa nu cauta sa castige rapid bani din asta, media de varsta in trupa este de 25 de ani, majoritatea au servici deci implicit nu facem treaba asta chiar de foame. Bineinteles ca scopul final este sa producem si bani din asta, dar numai dupa ce avem ceva cu adevarat comparabil cu ce este afara.

 

Fiind o trupa abia formata, abia acum se compune materialul original pe care il vom interpreta. De asta, trebuie sa aveti rabdare si sa aveti disponibilitatea (si eventual si placerea) sa va implicati si in actul creativ. Rezultatul fiind ca veti fi membru deplin al unei trupe unde veti avea satisfactia ca ati contribuit la ceva, si recompensele vor fi mult mai mari, si nu ma refer aici numai la factorul material.

 

Iata un link unde va puteti face o idee despre mine ca si vocalist (desi nu vom urma neaparat directia muzicala de acolo):

 

Astept un raspuns cat mai repede, fiindca noi deja am inceput repetitiile si nu putem repeta fara tobe prea mult timp! Avem deja sala de repetitii inchiriata in zona Herastrau/Primaverii, pretul este super ok si exista set de tobe acolo.

 

Daca sunteti interesati, va rog sa-mi raspundeti ASAP ori aici pe RGC (private message) ori la: petru_calinescu@hotmail.com

 

Multumesc,

 

Petru Calinescu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.