www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ceva Rapid


Grim
 Share

Recommended Posts

Este cam plictisitor, dupa mine.

Sound-ul nu este ok, este ft mult de lucru: tobele suna foarte rau(si in afara de sound la tobe, este si o mica problema la cum sunt scrise), iar basul nu are definitie. Chitarele au exagerat de mult reverb, nu suna ft precis si trebuiau panoramate mai mult. De asemeni, nu stiu din ce cauza, chitarele nu raman sincronizate cu tobele de-a lungul melodiei (raman in urma).

As putea recomanda, daca ai PC ok, sa incerci sa lucrezi cu un Cubase, si un sampler de tobe, gen Ezdrummer, sau addictive drums;(de bass nu stiu ce sa spun, sunt curios cum l-ai realizat). Amplitube e ok, cred(cred ca amplitube 2 e destul de ok, dupa parerea mea).

Salutari!

Edited by Vulgar_display_of_Alex
Link to comment
Share on other sites

Sound-ul nu e deloc ala care trebuie, este ft rau sound-ul. Daca faci asta doar pentru ca am spus la o piesa de-a ta ca nu am fost ft multumit de sound (si poate imi placea mai mult sound-ul la o piesa proprie) las-o balta. Salutari

 

 

Sa inteleg ca n-ai ascultat blecareala pana acum.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da, am inteles ca era moda cu lo-fi recordings, dar suna mai inteligibil mai spre timpul prezent. In piesa de fata mi se pare ca e totul ft sec si fara viata, in special la toba, care nu imi place deloc cum este scrisa. Am ascultat si alte inregistrari a lui Grim, si nu suna chiar ok si nu cred ca a vrut intentionat sa sune neprofesional.

SI in acelasi timp, daca te arunci la un gen pt ca sunetul era ft prost si asa iti iese si tie(and that's makes it "right")... mare greseala; nu incurajez asa ceva. Eu am incheiat discutia; va salut cu respect.

Edited by Vulgar_display_of_Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.