www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Godfather Theme Song Guitar Cover


shado564
 Share

Recommended Posts

http://www.youtube.c...h?v=uPTjQoaMtTA

 

 

 

Cant de 2 luni, am venit aici ca sa cer sfaturi . Asa ca , ce imi recomandati sa sune mai bine ?

 

holy mother of god!:death:

 

tu nu vezi padurea din cauza copacilor, faci aceasi greseala pe care am facut-o si eu. la mine primul tab invatat cand am pus mana pe chitara tot GOdfather theme a fost, dar nu am reusit sa duc mai mult de 30-40 de note, nici acu nu sunt in stare sa il fac, ia-o cu teorie, exercitii, game etc si lasa chestiile complicate mai tarziu..

recomandare: introul la piesa asta il faci pe coarda Si, sa nu sune atat de sec, tonul este oribil(fara suparare) iar timingul mai are mult pana sa fie decent.exerseaza cu un metronom, ceva, dunoo..

 

aa, si inca ceva:buy yourself a goddamn les paul!B)

Link to comment
Share on other sites

holy mother of god!:death:

 

tu nu vezi padurea din cauza copacilor, faci aceasi greseala pe care am facut-o si eu. la mine primul tab invatat cand am pus mana pe chitara tot GOdfather theme a fost, dar nu am reusit sa duc mai mult de 30-40 de note, nici acu nu sunt in stare sa il fac, ia-o cu teorie, exercitii, game etc si lasa chestiile complicate mai tarziu..

recomandare: introul la piesa asta il faci pe coarda Si, sa nu sune atat de sec, tonul este oribil(fara suparare) iar timingul mai are mult pana sa fie decent.exerseaza cu un metronom, ceva, dunoo..

 

aa, si inca ceva:buy yourself a goddamn les paul!B)

 

eu nu pot auzii chitara din cauza sunetului death.gif

 

si incearca sa dai mai cu OO in corzile alea, pareai cam indecis ..

Edited by SethOne
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.