www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Delay Pigtronix Echolution!


Recommended Posts

M-am gandit sa-mi pun delayul in vanzare dar cu multe retineri.

 

Dupa parerea meu este unul dintre cele mai bune delayuri existente.

Pe scurt despre el:

2 parti-

!!! una 100% digitala

tap tempo

drive feature( are knob de drive care te ajuta la solouri f mult)

!!!a2a jumatate este 100% analogica

-proiectata de cel care a creat DELUXE MemoryMan(cea mai celebra pedala de delay)

-chorus+tremolo

 

Pt ambele parti se poate folosii multitap delay: are 5 fractiuni de timp(1/2,1/4,2/3,3/4.1/3) care in combinatii pot sa reproduca orice tip de delay , de la Edge la orice va puteti imagina.

Reverse delay

Loop-12 sec

Functia Phi Ratio- o chestie unica in lumea delayurilor si foarte tare. pt detalii va rog sa consultati youtubul.

Cel mai versatil delay existent! Reproduce sunetul cel mai faimoase delayuri dp piata plus are o modulatie pe care 100% nu o veti mai intalnii la nici un alt delay fie digital fie analog.

pretul dovedeste ca aceasta pedala este printre cele mai bune delayuri existente

America:480$

Europa:525 euro!!!

Pedala o am de 3 luni. e ca noua.

Pretul pt care as vindeo este de 1500 de lei!(cu 600 de lei mai ieftin ca in europa)

daca nu iau banii astia pe ea nu o vind pt ca o sa am remuscari toata viata mea de chitarist:P

Pt ca am inceput un proiect nou si diferit as fi tentat sa fac un schimb si cu un Eventide Time Factor! Dar in anumite conditii.

 

florerusu@yahoo.com

0756275393

pm

post-7930-0-56145900-1315428233_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

suna bine.... up :>

 

M-am gandit sa-mi pun delayul in vanzare dar cu multe retineri.

 

Dupa parerea meu este unul dintre cele mai bune delayuri existente.

Pe scurt despre el:

2 parti-

!!! una 100% digitala

tap tempo

drive feature( are knob de drive care te ajuta la solouri f mult)

!!!a2a jumatate este 100% analogica

-proiectata de cel care a creat DELUXE MemoryMan(cea mai celebra pedala de delay)

-chorus+tremolo

 

Pt ambele parti se poate folosii multitap delay: are 5 fractiuni de timp(1/2,1/4,2/3,3/4.1/3) care in combinatii pot sa reproduca orice tip de delay , de la Edge la orice va puteti imagina.

Reverse delay

Loop-12 sec

Functia Phi Ratio- o chestie unica in lumea delayurilor si foarte tare. pt detalii va rog sa consultati youtubul.

Cel mai versatil delay existent! Reproduce sunetul cel mai faimoase delayuri dp piata plus are o modulatie pe care 100% nu o veti mai intalnii la nici un alt delay fie digital fie analog.

pretul dovedeste ca aceasta pedala este printre cele mai bune delayuri existente

America:480$

Europa:525 euro!!!

Pedala o am de 3 luni. e ca noua.

Pretul pt care as vindeo este de 1500 de lei!(cu 600 de lei mai ieftin ca in europa)

daca nu iau banii astia pe ea nu o vind pt ca o sa am remuscari toata viata mea de chitarist:P

Pt ca am inceput un proiect nou si diferit as fi tentat sa fac un schimb si cu un Eventide Time Factor! Dar in anumite conditii.

 

florerusu@yahoo.com

0756275393

pm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.