www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

f@#k reghin , please heeelp


Guest anghelescu
 Share

Recommended Posts

Guest anghelescu

m-a mancat undeva si mi-am cumparat niste corzi reghin pt o chitara acustica , incep sa le pun , ajung pe la coards IV, o pun apoi vreau sa o strang si nu am strans-o mult, aprope deloc ca a pocnit , baga-mi-as p@#$ in reghin(de fapt hora :) Rugamintea mea este urmatoarea:are cineva "din greseala" coarda IV pe acasa (de acustica).. il rog din tot sufletu sa mi-o dea mie, i-o cumpar, ca aia de la magazin mi-a spus ca nu se dau la bucata...

 

 

 

p.s.-are cineva de vanzare cumva niste cheitze chitara acustica(imi tre pt alta chitara :) ) ?

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

te poti duce la batranelu ala de la lahovari....ala sigur are ce ai nevoie... :)

iar daca tot ceva gen belson iti iei...nici nu cred ca te costa mai mult de 15mii.. :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

tuturor li se mai intampla sa isi ia corzi sa sa pocneasca.. asta e.. dc nu iti iei un set de corzi klumea in loc sa cauti pe cineva sa iti vanda o coarda.. care e 15 mii.. :)

Link to comment
Share on other sites

m-a mancat undeva si mi-am cumparat niste corzi reghin pt o chitara acustica , incep sa le pun , ajung pe la coards IV, o pun apoi vreau sa o strang si nu am strans-o mult, aprope deloc ca a pocnit , baga-mi-as p@#$ in reghin(de fapt hora :) Rugamintea mea este urmatoarea:are cineva "din greseala" coarda IV pe acasa (de acustica).. il rog din tot sufletu sa mi-o dea mie, i-o cumpar, ca aia de la magazin mi-a spus ca nu se dau la bucata...

p.s.-are cineva de vanzare cumva niste cheitze chitara acustica(imi tre pt alta chitara :) ) ?

A fost ruginita si de acea a pocnit .Sate uiti la corzi cand le cumperi .Cele matisate "ruginite" in centru sunt mai rigide.Cele nematisate 1 si 2 pot fi ruginite, te uiti in plic se vede cand nu sunt frumoase.

 

S avand si separat corzi dar numai cand au mai multe . Eu cumpar 1 si 2 Hora ( e si b ) pentru electrice si gasesc de cele mai multe ori.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

multumesc allz :) dar e faza ca nu le-am strans aproape deloc. data viitoare imi pun pe chitara acustica corzi GHS :)

 

Admin please close it :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.