www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Se Face?


crawlers
 Share

Recommended Posts

Dupa cum misca mana dreapta s-ar parea ca ar face totul in legato, asa se si aude (cel putin eu) , dar cand face trecerea de pe o coarda pe alta atunci ma gandesc ca s-ar putea intrerupe legato si nu s-ar mai auzi la fel de coerent pe cand in solo totul se aude legat.Daca ar canta doar pe o singura coarda atunci intradevar s-ar auzi totul legat, dar cand face trecere si pe alte corzi ar trebui sa se simta o diferenta... S-au poate nu am eu inca auzul bine format.... ?

Link to comment
Share on other sites

 

Ma poate lamuri cineva cum se face coborarea ( ma refer la solo) min. 3:07 ? E vorba de niste secvente dupa cate vad, dar as vrea sa stiu... foloseste legato, sau doar cu pana pe fiecare nota? cate schimburi de pozitie si pe ce corzi le face ?

Vrea sa fie picking alternativ trioleti in coborire cu cate un ton ..in acelasi mod ca si intervale face o cobarare imediat dupa 3:00 cu pull si picking ..ceva mai cursiv ,,si in tempou ... poti sa incerci si cu "hammer +pull+picking" asa daca scapi o lovitura cu pana iese din "picking + pull " sau coarda inca suna si doar pull este suficient ..depinde de pozitia notei .

 

La cobararea de la 3.07 se cam incurca cel din video ...iese din "decor" ..

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.