www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Diego's videos


Guest Diego
 Share

Recommended Posts

Guest TimeRobber

Nu mai fiti atat de rautaciosi .... cine crede ca ar putea sa cante mai bine decat Diego , sa reprezinte el the "Romanian rock guitar " ! clar

Link to comment
Share on other sites

cu tot respectu nu se poate sa-ti bati joc de anumite melodii... da-o in pm ca nici macar versurile nu le stii asa cum sunt... las-o naibii de treaba si du-te si (parte cenzurata) Macar ia niste cursuri de canto sau cauta pe cineva sa te ajute cu partea vocala... deja i'm fucking pissed... iti bati joc de melodii !!!!!!!! STOP THE PIGEON>>><<STOP THE PIGEON!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

De ce nu apare nimeni sa reprezinte "Romanian rock guitar " dintre astia care comentati ?

Bine ca puteti sa injurati ....

Link to comment
Share on other sites

Santana - Black Magic Woman (chitara si bass)

 

Inregistrat in 1992 sau ceva... nu stiu exact. Asta este pentru fani mei mai tanari.

 

Se vede ca erai talentat de mic :). Acum serios: inregistreaza-te in continuare, asculta-te, incearca sa imbunatatesti ceva si peste cateva luni posteaza iar.

 

Sa te incurajez putin totusi: nu canti chiar fals, am auzit oameni care nu puteau sa cante un sunet mai sus decat cel anterior si il cantau mai jos fara sa isi dea seama, aia erau fara speranta, tu mai poti schimba ceva ... si fii mai coios cand canti, pana si amazing grace suna mai cu vana decat ce ai incercat tu.

Link to comment
Share on other sites

Ok, cand ai deschis topicul asta cereai niste pareri eu zic ca le-ai primit. Pe mine unul poate m-a luat sarcarsmul pe sus si am fost sa zicem mai critic. Am vazut toate inregistrarile. Clar ca mai ai mult de studiat si cu chitara si cu vocea, dar asta ti s-a mai spus, dar mi se pare important sa nu te mire criticile astea si sa te poti evalua la justa ta valoare. Nici mai sus nici mai jos.

Toti astia care avem pretentii cat de cat de la chestia asta am fi primit acelasi feedback poate de la un chitarist de talie mondiala: mai ai mult de studiat. Noi acum nu avem de unde sa stim nici de cand canti la chitara, nici cat de importanta e chestia asta pt tine.... Motivul pentru care s-au infierbantat mai multi, zic eu, este ca multi spera sa devina profesionisti in chestia asta sau macar aproape. Si atunci au alte asteptari. Daca pt tine e doar un hobby si nu ai asa pretentii atunci canti excelent. Daca te face pe tine sa te simti bine, continua. O sugestie totusi: daca vrei sa mai faci treaba asta si sa se auda si bine iti sugerez un soft de muzica (gen Adobe Audition), tragi instrumentele pe rand, vocea la urma si dupa aia reglezi volumul.

Deci no hard feelings, e democratie, fiecare face ce vrea si trebuie respectat.

PA

Link to comment
Share on other sites

Guest Diego

Ok, cand ai deschis topicul asta cereai niste pareri eu zic ca le-ai primit. Pe mine unul poate m-a luat sarcarsmul pe sus si am fost sa zicem mai critic. Am vazut toate inregistrarile. Clar ca mai ai mult de studiat si cu chitara si cu vocea, dar asta ti s-a mai spus, dar mi se pare important sa nu te mire criticile astea si sa te poti evalua la justa ta valoare. Nici mai sus nici mai jos.

Toti astia care avem pretentii cat de cat de la chestia asta am fi primit acelasi feedback poate de la un chitarist de talie mondiala: mai ai mult de studiat. Noi acum nu avem de unde sa stim nici de cand canti la chitara, nici cat de importanta e chestia asta pt tine.... Motivul pentru care s-au infierbantat mai multi, zic eu, este ca multi spera sa devina profesionisti in chestia asta sau macar aproape. Si atunci au alte asteptari. Daca pt tine e doar un hobby si nu ai asa pretentii atunci canti excelent. Daca te face pe tine sa te simti bine, continua. O sugestie totusi: daca vrei sa mai faci treaba asta si sa se auda si bine iti sugerez un soft de muzica (gen Adobe Audition), tragi instrumentele pe rand, vocea la urma si dupa aia reglezi volumul.

Deci no hard feelings, e democratie, fiecare face ce vrea si trebuie respectat.

PA

 

Multumesc pentru sfatul despre inregistrari. Eu stiu de mult ca nu m-am nascut sa fiu chitarist profesional... cred ca as mori din foame :) Pentru mine chitara este doar un hobby, dar acum ca vad videoclipul lui Keo cu fata asta as vrea sa schimb parere:

 

Laura%202.JPG

 

Problema mea poate era doar o lipsa de inspiratie, nu-i-asa?

Link to comment
Share on other sites

Don Diego, am vazut aproape toate clip-urile tale si nu pot sa spun decat urmatoarele:

1) Mi-am pierdut timpul.

2) N-ai simtul penibilului. Te-ai consultat si tu cu cineva inainte sa le pui pe net???

3) N-am simtul umorului. Nu mi-ai smuls nici macar un zambet in coltul gurii. Nici macar din cauza accentului.

4) Nu-s rautacios.

Aaa, si don'soara de mai sus nu cred ca ar vrea sa schimbe nimic cu tine. :) Mai ales daca-i faci o serenada... :)

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

"Peter S. is a 17-year-old guitar player from Ludus, Romania. This is three-minute blues solo he prepared for a web contest. Despite his youth, he is increasingly recognised as a talented player. We are all looking forward to his next recording."

And here's his first artist to sign up. Guess who? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce, dar am impresia ca individul asta face misto de noi toti. Mai grav e ca o luam in serios.... io de pilda, de ce draq scriu acum?!, nush, nu vreau sa-l comentez si nici macar nu vreau sa-i comentez topicul, scriu asa ca nu ma pot abtine, e un thread care te cheama la facut post-uri, asa aiurea, ai vrea sa-i zici de mama, ai vrea sa razi, si cu toate astea parca ai lacrimi in ochi... si iarasi scriu, asa nimic,.... voi ce mai faceti, toate bune?... iar in final ma trezesc... si ma intreb: "pe asta nu-l impusca nimeni?" dar cu fender-u' ce-a avut?, ca daca avea ce am si eu isi lua Ibanez... slava domnului ca nu a facut asta,, atunci chiar as fi plans!... si in rest va e bine?, dar de ce chinuie chitara aia totusi, chiar si fender, e o chitara foarte buna, nu merita chinuita... unii muncesc ca sclavii pt o asa chitara, iar altii nu canta 2 note, si au noroc... hai ca va las, daca imi revine cheful de palavrageala, revin...

 

Aaaa.... si inca ceva, no offense pt fanii Fender, dar acum sunt in stare de soc, sper sa ma trezesc repede, ca altfel iar scriu prostii...

 

aaaa si ce mai ziceti?... gata, gata am plecat...

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Ce..cum..unde..bere..am auzit bere..s-a strigat bere?

 

Il cunosc...am fost in trupa cu el..e din orasul meu..si no..il stiu..asa ca om..si de aia mi-am dat seama...stiam deja ce urmeaza cand i-am vazut posturile..

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Nu cred ca ai prins ideea..nu era vorba de nici o vulpe, am spus doar ca stiam de cand am vazut posturile ca iti place sa show off...asa ca..despre asta era vb..

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

aaaaa ... tii minte la repetitii , in loc sa-mi vad de treaba cantam Santana si delea ....

Pe scurt: de colegii mei am fost caracterizat in urmatorul fel : " GRANDOMAN " .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.