www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dream Theater Constant Motion Cover


dodorel
 Share

Recommended Posts

un cover greu de la dream theater cel putin partea de solo e crima

!

 

Foarte frumos! Felicitări și din partea mea!

 

Într-adevăr, piesa e foarte grea, iar solo-ul e dintre preferatele mele de la Ionică.

 

Dacă te ajută cu ceva, recomand DVD-urile Jam with Dream Theater de la Lick Library, cu Andy James.

 

Încă o dată felicitări!

 

P.S. Singura observație (un moft de-al meu) ar fi că, pe parcurs ce devii familiar cu piesa, dacă simți nevoia, poți relaxa expresia facială :) Dar depinde, poate că erai relaxat și nu-ți e caracteristic să te "manifești" simțind piesa sau poate că se datorează dificultății piesei care o face foarte solicitantă. Dar, de obicei, sînt contra chipurilor fără expresie în cazul unui manifest artistic plăcut, fără îndoială.

 

Încă o chestie: prietena mea rîde de mine cînd țin chitara așa ca tine (sau poate chiar o idee mai sus), dar e tare comod, așa-i? Îmi pare bine că mai văd pe cineva că folosește chitara așa sus.

Edited by Adi M
Link to comment
Share on other sites

scz pentru expresiile faciale dar e foarte solicitant solo-ul. Ca sa poti canta piesa cu lejeritate si 100 % corect trebuie sa fii expert.(nu sunt petrucci) nu sunt genul de cover man dar le invat pentru tehnica. si da tin chitara sus ptr ca am vizibilitate mai buna si viteza mai mare, posibil sa se traga de la chitara clasica. mersi frumos pt sfaturi si pareri. ROCK ON!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.