www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Face Un String Tree?


dpaul_gtr

Recommended Posts

Salutari la toata lumea!

Aseara mi-am schimbat corzile de 9 cu unele de 10 si cum am luat chitara la zdranganeala mi-a sarit string-tree-ul ca din pusca si am stat 10 minute cu burta pe podea pana l-am gasit. Pe bucati. Asa ca am inceput sa ma gandesc (n-am mai facut chestia asta de cand am dat bacu' :D ) : la ce-mi trebuie ala pana la urma? Oricum atunci cand era strans la maxim cum dadeam un pic cu whammy-bar-ul mi se dezacordau primele 2 corzi. Dupa ce l-am ridicat 1-2 mm nu mi le mai dezacorda. Totusi, ma gandesc ca uncheasu' Leo Fender nu l-a pus acolo degeaba cand a facut primul Strat. Deci, ce ziceti, sa incerc sa-l pun la loc cu un holsurub mai lung sau sa-l las asa? Si ce rost are pana la urma string-tree-ul ala?

Link to comment
Share on other sites

Problema ta e porunca pentru noi sa cautam cu Google in locul tau:

 

http://www.guitarstr...rs-string-trees

 

EDIT: Pentru informatii suplimentare, fa si o cautare dupa "string break angle".

 

Scuze omu', ai dreptate, vorba aia: "Google first, ask questions later!" :D

 

Totusi, am gasit pe google si da si nu pt string tree, da' m-am lamuri adineauri cand mi-a sarit Mi-ul subtire din nut, asa ca maine caut un holsurub sanatos sa-l prind la loc.

 

No apai mersi la toata lumea si :respect:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.