www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Persoane Pt. Band Rock Alt.


Pit
 Share

Recommended Posts

Caut persoane cu care sa pot canta si daca lucrurile merg bine, incepe o formatie de rock avantgarde/alternative.

 

Am 32 de ani, cant de 17 (bass/chitara), dar de un an jumate de cand m-am mutat in oras stau degeaba, fiindca n-am gasit nimic prin Bucuresti.

 

Contact:

pit_e_mail@yahoo.com - Y!Mess/Y!Mail

0767602370 - celular

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Se pare ca ce consider eu rock-alternativ este diferit de ce inseamna asta pentru altii.

 

Nu le-am avut niciodata cu denumirile exacte ale subgenurilor muzicale, in caz ca gresesc eu: pentru mine "alternative-rock" este R.E.M. (nu sunt fan al lor - e doar un exemplu), am remarcat ca pentru majoritatea persoanelor care m-au contactat reprezinta ceea ce pentru mine este "metal" cantat de persoane non-pletoase.

 

M-am gandit sa incerc sa clarific anuntul un pic... in caz ca citeste cineva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Caut persoane cu care sa pot scrie, compune si canta.

Genul meu preferat este avantgarde rock (ex: Nick Cave&The Bad Seeds), pentru cei care nu cunosc la ce se refera denumirea, este o abordare nonconventionala a rockului.

Am 32 de ani, caut persoane "compatibile" ca varsta, nu ma inteleg bine cu cei care au jumate, sau de doua ori varsta mea. Nu e ceva strict, dar spun asta din experienta. E greu sa te intelegi cu cineva asupra unui proiect cand nu ai nimic in comun cu cineva si nu poti nici macar purta o conversatie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

absolvent UNMB, compozitor cu epste 20 de piese, vocal+electroacustica, vin la mare pachet;)

Mai esti interesat? DaCA DA, DA UN SEMN, MERSI CHEERS SI ROCK ON!

 

Ti-am raspuns cand mi-ai scris pe MP prima oara, plus ti-am dat add si ai si confirmat, insa nu ai mai zis nimic de atunci.

 

Apoi, cele peste 20 de piese ale tale nu ma intereseaza si eu sunt compozitor si am piesele mele proprii. Ideea e sa gasesc oameni cu care sa pot scrie si canta lucruri noi la care sa participe toti si sa-i reprezinte pe toti, nu sa reciclam ideile fiecaruia dintre noi, pe care le-am avut la un moment sau altul in trecut.

 

Acuma daca tu vrei sa discutam, ma ai deja pe lista de Messenger. Da un semn!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.