www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

"CUMPAR" CORPURI DE CHITARA, etc


Guest anghelescu
 Share

Recommended Posts

Guest anghelescu

corpuri de chitara,chitari dezasamblate,grifuri(drepte :) ) doze, etc daca aveti asha ceva si vreti sa scapati de ele eu sunt omul ce vi le cere :).eventual ofer o suma mica.

Link to comment
Share on other sites

Am eu un corp, un grif 2doze(un hum si un single) potentiometru 250k cheite de acordaj suruburi etc.

-Corpul este de la o chitara veche, ceva elvetiana nu stiu sigur arata cam asa:

post-321-1150546677_thumb.jpg

-Griful este de la un reghin de prin 1986(chitara in forma de LesPaul), modificat arata bine si nu falsa cand era pe chit.)

-Dozele Hum-ul este facut din doua doze de reghin, dar arata ca o doza "de firma" din pacate suna ca un reghin :) single-ul este doza originala de pe corpul de mai sus dar i-am facut eu un "case" - arata si suna bine.

 

Prin 1995 am inceput proiectul asta dar l-am abandonat si de atunci "culege" praf pe dulap.

 

Le dau numai la "pachet".

 

Pret: ofera tu :)

 

PS. Poze deocamdata nu pot sa fac dar daca te intereseaza o sa incerc sa pun si poze.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Cat? pentru un corp custom.

post-1203-1150531730_thumb.jpg

DIn curiozitate...oricum o fac toata si o vand ca si chitara. :)

 

nu-ti pot spune un pret, sorry

 

Am eu un corp, un grif 2doze(un hum si un single) potentiometru 250k cheite de acordaj suruburi etc.

-Corpul este de la o chitara veche, ceva elvetiana nu stiu sigur arata cam asa:

post-321-1150546677_thumb.jpg

-Griful este de la un reghin de prin 1986(chitara in forma de LesPaul), modificat arata bine si nu falsa cand era pe chit.)

-Dozele Hum-ul este facut din doua doze de reghin, dar arata ca o doza "de firma" din pacate suna ca un reghin :) single-ul este doza originala de pe corpul de mai sus dar i-am facut eu un "case" - arata si suna bine.

 

Prin 1995 am inceput proiectul asta dar l-am abandonat si de atunci "culege" praf pe dulap.

 

Le dau numai la "pachet".

 

Pret: ofera tu :)

 

PS. Poze deocamdata nu pot sa fac dar daca te intereseaza o sa incerc sa pun si poze.

Salut!Multumesc pentru oferta, ma mai gandesc in legatura cu pretul dar cel mai probabil sub 4 sute.Dar inca ma gandesc pt ca va trebui sa lucrez ceva la ea.Mai vorbim. O zi buna!

 

am un corp copie les paul.sist de prindere e dinala vechi cu o chestie care iese din fundu chitarii.are si grif frumushel si subtzirel.o sa pun si o poza doua

 

astea-s pozele.

Salut! Multumesc pentru oferta.Iti pot oferi in jur de 550.000-600.000.O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

deci?...ti-am trimis un pm...facem targu?

da...o sa imi fac niste calcule.mai vb.dar trebuie sa vad in ce stare e, SA NU AIBA CRAPATURI!!!!!de unde esti?IN PRINCIPIU FACEM TARGUL.o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

URGENT.CAUT CORP DE ASEMANATOR CELUI DE STRAT(SQUIER, TANARA, ETC)stare acceptabila, de asemenea caut bridge-uri!!

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

cum ramane cu mine?...sa ma tzii si pe mine la curent cum facem da?

Da,tu si cu inca unu sunteti prioritari.Ramane cat se poate de valabila tranzactia. Mai vb.

Link to comment
Share on other sites

URGENT.CAUT CORP DE ASEMANATOR CELUI DE STRAT(SQUIER, TANARA, ETC)stare acceptabila, de asemenea caut bridge-uri!!

 

Tare faza cu Tanara...Am niste doze gold J&D suna foarte bine, cu arcuri si suruburi, fara inele de montaj. Le-am cumparat de la felix si le dau pentru ca deja le-am inlocuit cu niste humbuckere Epiphone.

Pickguard negru de Stratocaster SSH; pickguard alb de Stratocaster SSS. Astept oferta

Edited by boc
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Tare faza cu Tanara...Am niste doze gold J&D suna foarte bine, cu arcuri si suruburi, fara inele de montaj. Le-am cumparat de la felix si le dau pentru ca deja le-am inlocuit cu niste humbuckere Epiphone.

Pickguard negru de Stratocaster SSH; pickguard alb de Stratocaster SSS. Astept oferta

 

 

Tu esti ceea ce numesc eu "Omul potrivit la locul potrivit" chiar am nevoie de niste doze gold.pune poze cu tot ce ai!pls

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

tu din ce orash esti?

pitesti, dar nu-i problema ca exista prioripost.sau fac un efort si vin eu pana acolo in vara asta.bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.