www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

sami explice si mie cineva pls


Guest nobigd
 Share

Recommended Posts

Guest nobigd

am facut rost de 5 mil si vreau sa imi iau o chitara .M-am gandist sa iau una reghin(electrica) pt ca sunt fff incepator .Am pus mana pe o chitara(acustik) prima data acu 4 luni.vreau sa incerc si o electrica.

 

intrebari :

din cate stiu io o chitara electrica nu canta singura ca una acustica(logic) da io n-am bani si de amplificator

Pot sa folosesc calculatorul ? Cum ? Pot sa folosesc o statie normala? Cum ?

 

 

ps imca nu am luat chitara dak aveti alte sugestii vreau sa le aud(vad:D) dar nu cred ca gasesc ceva la banii de care dispun acu !

 

 

10X

Link to comment
Share on other sites

Raspunsul este foarte simplu: chitara electrica se conecteaza cu un cablu la calculator sau la un amplificator in intrarea de line in sau mic a calc/amplificatorului.

 

Mai bine iti cumperi o electroacustica Reghin sau Stagg sau o acustica Fender DG-5 care este foarte buna pentru incepatori. Oricum in momentul in care te-ai hotarat ce vrei sa cumperi e bine sa iei cu tine pe cineva cu experienta ca sa o probeze sa nu ai surprize mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

Guest nobigd

pai am o acustica reghin (torres -da se aude binisor) si preasunt curios!! vreau sa incerc si o elecrica!!

 

zimi te rog ce defecte ar putea avea chitara cand o cumpar !!

la ce sa ma uit ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest nobigd

io nu-s din bucuresti ->dak are idee careva sau stie pretzurile la stagg , la reghin sau altele dastea ieftine !!

 

sa le vad si io !

:)

 

 

 

 

 

 

10x

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

in Bucuresti, o electrica eftina te duce de obicei pe la 3-4 milioane. Erm, totusi eu nu as recomanda sa dai banii pe asa ceva, nu o sa te satisfaca prea mult. O (electro)acustica buna poate face mult mai mult decat o electrica proasta :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest nobigd

dak stie cineva vreun site unde sa ma uit de preturile la chitare !!!(situl sa fie romanesc)

 

 

si dak mai stiti prin buc alt magazin inafara de Muzica , ziceti adresa sau un nr de tel !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.