www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mp3/cd/line In


bamwels
 Share

Recommended Posts

Se poate, pentru un electronist e foarte simplu. Dacã vrei s-o faci singur și nu ai experiențã poate fi dificil sã gãsești intrarea amplificatorului de putere și eventual sã adaptezi semnalul.

 

Totuși ține minte cã sunetul din player va fi filtrat de incinta combo-ului, și semnalele se vor "lupta" pentru același interval dinamic. Poate ar fi mai simplu sã pui niște boxe fullrange mici separat pt. backing track.

Link to comment
Share on other sites

Cand spui de boxe separat, adica de la combo sa folosesc doar partea de amplificare dar cu alte difuzoare?

Nu, folosești un monitor separat. Dacã le-ai lega la combo nu s-ar auzi și chitara în ele?!

 

cum pot sa adaptez semnalul?

În funcție de sensibilitatea poweramp-ului e posibil sã fie nevoie de atenuare sau amplificare. Impedanța probabil e in the ballpark, dar nu stricã niciodatã un buffer.

Poți studia schema vreunui amplificator cu intrare auxiliarã pentru mai multe detalii. Dar mai simplu îl duci la un coleg sã te ajute, cã nu ducem lipsã de membri din Timișoara.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pitila

Si eu as incerca un line in pt ampul meu. Inseamna mai mult decat o mufa si un fir lipit unde trebuie? Ca asta as putea sa fac eu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.