www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

prima reprezentatie


Guest ciprian_d
 Share

Recommended Posts

Guest ciprian_d

dupa mult timp de cautare..am gasit si eu o formatie in care sa cant si azi am avut prima reprezentatie live. am cantat la festivitatea de final de la mine din liceu. emotii, emotii si iar emotii...dar sa vedeti ca la sfarsitul primului cantec a cazut orga de pe stativ...orga de 3000de euro.panica pe scena..da' pana la urma s-a rezolvat. eh...trebuia sa se intample ceva ca prea bine a iesit.

...cum sa fac sa infrunt emotiile?

Edited by ciprian_d
Link to comment
Share on other sites

Felicitari ! Nu stiu daca e vreo reteta anume sa infrunti emotiile sau daca e eu nu am gasit-o inca. Minculescu zicea ca cu sentimentul ala pe care il ai cand te sui pe scena si toata lumea se uita la tine, nu te obisnuiesti niciodata. Niciodata nu poti spune mi-e tot una ori ca ma sui pe scena ori ca beau o bere .

Multa bafta in continuare

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

mersi..dar tot simt si acum acel fior care m-a trecut cand am urcat pe scena...am avut tricoul meu norocos...hard rock cafe amsterdam(e norocos pt ca l-am luat dintr-un sh)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

eu citisem inainte de primele mele concerte cu trupa un articol cu sfaturi impotriva emotiilor. unul dintre ele, care chiar m-a ajutat si functioneaza pentru mine, este sa faci jumping jacks sau sarituri simple si sa respiri adanc. am dat un google si am regasit articolul, e pentru vocali, dar practic sariturile au legatura cu activitatea cardio-vasculara si ar trebui sa foloseasca oricui

http://www.vocalist.org.uk/performance_power.html

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD

CONTRA EMOTIILOR si a Tracului : CONCERTE CIT MAI DESE ............. SI Dispar aceste probleme :) Or sa devina de " familie " Emotia ori tracul care o veni ... :( trebuie sa-ti fie mai credincios decit tii prietena , iubita.... etc etc.. Sa nu te desparti niciodat de EMOTIE !!! DE CE ?? Cind nu mai ai EMOTIE :):(:) nu mai ai FEELING ..... Asta inseamna ca nu-ti pasa ce cinti unde cinti cind cinti ....

Parerea mea ....

 

Cya

Link to comment
Share on other sites

Ce clapa ai tu de 3000Euro?

Exista si mai scumpe. 6fingers de la Magica stiu ca are una scumpa rau.

 

On topic acum...

 

Alcoolul dauneaza preciziei, asa este, dar consumat in cantitati mici inainte de urcarea pe scena te scapa de aproape orice inhibitie. Pe mine candva ma apuca durerea de burta si avem senzatia ca tre sa ma duc la wc sa ma eliberez... :) Intre timp mi-a mai trecut dar si acum am cateodata oarecare retineri in privinta asta. Recunosc, mai am ceva emotii... :)

Link to comment
Share on other sites

Exista si mai scumpe. 6fingers de la Magica stiu ca are una scumpa rau.

 

On topic acum...

 

Alcoolul dauneaza preciziei, asa este, dar consumat in cantitati mici inainte de urcarea pe scena te scapa de aproape orice inhibitie. Pe mine candva ma apuca durerea de burta si avem senzatia ca tre sa ma duc la wc sa ma eliberez... :) Intre timp mi-a mai trecut dar si acum am cateodata oarecare retineri in privinta asta. Recunosc, mai am ceva emotii... :)

 

i know this feeling :) (ma refer la senzatia de (hm..) stiti voi ce )

Edited by iulian
Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Simplu ! Bei o bere cu sare si ai eliminat o parte din emotia negativa ! Emotia pozitiva ramane , fara aia esti zero !

Link to comment
Share on other sites

mai sincer io nu cred ca mai am emotzii la modul serios..

uneori ma simt shi nashpa.. atunci cand aveam emotzii parca erau unele gesturi mai dinamice.. mai.. nu shtiu.. era adrenalina shi asta ma facea sa mai vreau.. dar dupa cateva spectacole mai mari mi-a trecut shi am uitat de starea aia..

nu shtiu .. fara emotzii parca sunt mai sigur.. nu mai dau gherle.. cam asta.. itzi trebuie un spectacol mare. dar mai ashteapta shi tu vreo 2-3 ani de cantat in trupa shi dup-aia o sa le controlezi mai ushor

 

nici cand am avut primul spectacol cu trupa din iasi nu am avut emotzii.. a fost ciudat.. cantasem de 2 ori inainte de spectacol shi tot nu mi-a fost nici macar un pic fric sau sa am trac.. a ieshit foarte bine..

 

 

in ce priveshte bautul inainte de spectacol.. in trupa de la tulcea (IntegraL) am avut 2 tobari.. amandoi intrau betzi ruptzi pe scena.. la inceput am pus conditzia sa nu mai intre nici macar bautzi dar dup'aia cand am vazut ca mergeau mai bine decat treji i-am lasat asha.

Edited by rebiga mihai
Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

mah...clapele...yamaha professional workstation 9000....e super tare...tre' neaparat conctata la statie, altfel nu merge...

...acum legat de topic...am sa incerc sa fac si acele sarituri si am sa si beau un pic..numai sa nu ma apuce pisarea in timpul concetului k am pus-o rau..

..........mersi mult pt sfaturi baietzi..

Link to comment
Share on other sites

Cand o sa apara DVD-ul cu Rising Shadow (o sa apara pana la urma, indiferent ca va fi 2006 sau 2026) :) o sa vedeti sarituri de sarituri "petrecute" la Top T - Buzau... via tobe - scena... :)

Eu nu prea am avut curaj ca mai tot timpul cand am vrut sa sar era Eugen D. in fata mea si riscam sa ne jucam de-a altceva pe urma... :)

 

 

Scuze de offtopic...

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

oricum...chestia cu sariturile se refera la sarituri de pa scena in sala..nu?..dak e pentru mers la buda e rau de tot!!

Link to comment
Share on other sites

si eu cica am cantat la sfarsitul anului scolar, dar era un ecou in sala si sonorizarea asa de infecta, + ca domnisoara vocalista era total aritmica, si eram asa de nervos ca din cauza nervilor n-am avut deloc emotii...oricum a iesit ca p u l `.........mi' jena ca am cantat..........da macar stiu ca nu tre sa mai imi fac griji de emotii....

Link to comment
Share on other sites

cred ca celel mai mari emotii le`am avut cand a trebuit sa dau si cu vocea...

imi amintesc ca m`a auzit profa de engleza cand eram a 10`a cantand nothing else matters si m`a pus sa cant in amfiteatrul scolii cu ocazia a nustiu`ce festivitate in limba engleza...

si am cantat eu la chitara si la voce si inca un tip a facut chitara simultan cu mine... l`am rugat sa ma asiste ca sa mia prind curaj..

in comparatie cu emotiile pe care le`am avut atunci... emotiile pe care le am cand trebuiie sa fac doar chitara nu`s nik

...

anyway am realizat ca sunt masochist.. desi am mari emotii inainte de un show.. imi face si placere sa cant intr`un show... cum dracu????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.