www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

pare asta sound de strat?


Guest ady_w3t
 Share

Recommended Posts

Guest diogrey

cum vi se pare soundul asta?

nu ma intereseaza calitatea ca am inregistrat direct in placa de sunet cu porcaria aia a windowsului

bai frate nush ce sa zic ...dar nu te cred ca nu ai folosit nici un efect...sincer...si incearca sa bagi in line in...pt ca cred ca ia bagat la mic...suna cam infundat

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

bai frate nush ce sa zic ...dar nu te cred ca nu ai folosit nici un efect...sincer...si incearca sa bagi in line in...pt ca cred ca ia bagat la mic...suna cam infundat

 

scuze nu cred ca ai inteles exact

e bagata prin microfon si am folosit efect

nu imi mai merge mufa de linie tre sa imi iau alta placa de sunet sau sa o schimb :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

suna infundat ca e inregistrat de pe intrarea de microfon cu programul de record al windowsului

am folosit o yamaha rgx321 pe penultima pozitie

dar in neck e un dimarzio si pe mijloc e doza originala a chitarii (single)

si probabil si de la cabluri ca sunt de cea mai proasta calitate 10-15 mii metru :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ady, bucatica aia nu suna rau deloc! :) O treaba nu am inteles totusi... De ce esti asa curios daca suna ca un Strat? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

Ady, bucatica aia nu suna rau deloc! :) O treaba nu am inteles totusi... De ce esti asa curios daca suna ca un Strat? :)

 

 

 

nu prea am cantat pe straturi si poate am ocazia sa cant in vre-un concert ceva blues

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

nu prea am cantat pe straturi si poate am ocazia sa cant in vre-un concert ceva blues

is super fan strat si e perfect pt blues si pt rock mai usor, nu prea face fata la distrugeri(aka. black si death)

dar daca vrei mai mult gain poti incerca un fat strat

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

omule eu am doza de atak puternica

dar din cand in cand mai merge si un blues intelegi?

eu tocmai asta vreau sa am o chitara cu care sa pot sa cant mai multe chestii si vad ca se poate daca zici ca iti place :) :)

si mie imi place soundul de strat si tocmai de asta incercam sa il imit cu chitara mea si am observat ca pe pozitia 4 se imita cel mai bine

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

omule eu am doza de atak puternica

dar din cand in cand mai merge si un blues intelegi?

eu tocmai asta vreau sa am o chitara cu care sa pot sa cant mai multe chestii si vad ca se poate daca zici ca iti place :(B)

si mie imi place soundul de strat si tocmai de asta incercam sa il imit cu chitara mea si am observat ca pe pozitia 4 se imita cel mai bine

bai mAI PACALIT!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

nu te-am pacalit mah

eu am incercat sa vad daca pot sa scot un sunet de strat din chitara mea :(:):)

vad ca merge si sunt bucuros :)

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

cum vi se pare soundul asta?

nu ma intereseaza calitatea ca am inregistrat direct in placa de sunet cu porcaria aia a windowsului

Pune si tu notele ..partitura tab-ul ...etc plz

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

asta e improvizatie nu e melodie sau ceva

improvizatie in gama de blues in LA

daca am timp o sa iti dau un exercitiu in gama de blues dar e chinuitor sa il faci in txt poate pun un gp4

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

asta e improvizatie nu e melodie sau ceva

improvizatie in gama de blues in LA

daca am timp o sa iti dau un exercitiu in gama de blues dar e chinuitor sa il faci in txt poate pun un gp4

mi-am dat seama ca este un lick ...voiam si eu sa vad ce si cum ...

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

pai daca zici ca nu suna a strat vreu si eu ca unul dintre cei care au strat sa bage o chestie inregistrata sa vad si eu cum suna

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.