www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Trooper+Prieteni+Bilete Gratis Scorpions


schema
 Share

Recommended Posts

Am aflat de pe metalhead si apoi de pe trooper.ro :

 

" Trooper daruieste fanilor bilete la concertul Scorpions!

 

Pe data de 6 mai, fanii muzicii rock pot castiga 10 bilete la

concertul de adio al trupei Scorpions! Trooper sunt invitati sa cante

in deschiderea concertului Scorpions si s-au gandit sa daruiasca

fanilor 10 bilete la concertul de pe 9 iunie, de la Zone Arena!

 

Biletele se vor da pe 6 mai, la concertul „TROOPER 100% UNPLUGGED

PENTRU BALAURUL”, ce va avea loc in Club Wings! De asemenea, in

aceeasi seara, Trooper ofera fanilor si 2 chitare electro-acustice!

Cei ce isi doresc unul dintre aceste premii trebuie doar sa aiba un

bilet valabil la concertul din data de 6 mai. Acestea vor fi puse

intr-o urna, iar la sfarsitul concertului se vor extrage

castigatorii!

 

Invitati de marca la concertul Trooper din 6 mai

 

Clubul Wings din Bucuresti va fi pe 6 mai scena unei demonstratii de muzica de calitate. Trooper, cea mai iubita trupa de rock din Romania va concerta alaturi de invitatii sai speciali.

 

Alaturi de Trooper vor fi Mihnea Blidariu de la Luna Amara, Dan Iliescu de la Timpuri Noi, Alin Achim (ex Cargo) de la Desant, Aura Pohoata de la Stillborn si Sorin `Pepino` Vasile de la Parlament.

 

Cu asa invitati de marca, concertul se anunta a fi unul de neuitat, atat pentru artisti cat si pentru admiratorii lor! Ba chiar mai mult, fanii pot castiga doua chitare ce poarta autograful lui Aurelian Dinca – Balaurul de la Trooper.

 

Acestea sunt marca Fender si sunt electro-acustice. Cele doua chitare sunt oferite de catre Senia Music si vor fi castigate pe 6 mai, la sfarsitul concertului, cand se vor extrage din urna biletele celor doi castigatori. Balaurul va inmana personal cele doua chitare."

 

Eu am fost de cateva ori in Wings, sonorizare buna, bere cam scumpa, dar o sa ma duc, Coyotul are o voce placuta , poate se baga la o cantare si invitatii, Aura aceea de la Stillborn are o voceeeee (Stillborn nu ma incanta, mai ales de cand au castigat un concurs anul trecut la care au fost singurii care au beneficiat de un sunet facut de Balaurul - in Silver Church ).

Si poate punem mana si pe o electroacustica..... noroc!

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

De ceva vreme vad afise in oras, referitoare la o reducere de 15% la biletele pentru Scorpions. Adunate acele afise cu treaba asta de mai sus, pot ajunge la concluzia ca pentru concertul de adio al nemtilor e "bataie" mare pe bilete. Pacat. Fata de altii sunt o trupa macar decenta si corecta.

Dar as paria ca se vor cumpara in prostie bilete la Bon Jovi si pieptul lui dezgolit, ca atat mai are...

Link to comment
Share on other sites

De ceva vreme vad afise in oras, referitoare la o reducere de 15% la biletele pentru Scorpions.

Nu cred ca reducerea pretului are vreo legatura cu popularitatea lui Scorpions in Romania sau a faptului ca nu vor fi spectatori.Probabil ca organizatorul din Romania vrea sa vanda biletele mult mai repede.

Oricum , revenind la concertul unplug pt Balaurul, eu cred ca merita vazut si ascultat.Coyotu' are voce cu multa personalitate si sunt absolut sigur ca si cu acustice va suna foarte bine.

Ma bucur nespus ca Balaurul a trecut cu bine peste o mare incercare iar prietenii i-au fost alaturi.

Welcome back Balaurule !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest The Weird One

Cred ca o sa ma duc. Nu i-am vazut niciodata pe cei d ela Trooper si imi plac melodiile lor mult, deci cred ca o sa fiu si eu acolo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.