www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

esp ltd ex 50


dani
 Share

Recommended Posts

mai e inca o problema...a mai zis cineva ceva pe un topic o chestie...ca sunt unii care au grosmann dar au cantatpe reghin inainte si spun ca suna bine....nu e cazul tau...si eu am cantat pana acum numai pe reghin...si n-am de unde sa stiu daca suna intradevar bine....si in plus conteaza pe ce amp o probez:P

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

sincer nu cred ca hetfield canta pe un ltd atat de low-end cum e ex 260..

nu am cantat niciodata pe un ex 50, la banii la care costa si la ce doze are oricum nu prea ai cum sa te astepti la un sunet bun...

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

vreau totusi sa spun ca calitatea grosmannurilor la cat costa mi se pare foarte misto

am fost pe la el vineri parca si m-am uitat p'akolo la chitari si mi-a lasat o impresie foarte buna..

desi nu cred ca o sa-mi iau vreodata grosmann mi se pare o varianta demna de luat in calcul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Firebrand

Sunt mandrul posesor a unui Grosmann V de lux si eu zic ca chitarile grosmann sunt extraordinare(megasoft stie :) ) Am cantat inainte pe un Reghin , dar nu-ti fa griji prin mana mi-au mai trecut si ibanezuri si squiere si pot sa spun ca la pretul ei , chitara mea e excelenta. Iti recomand Grosmann Kelly , la pretul ala e foarte buna.

 

P.S. : vezi aici mai multe despre grosmann kelly -> http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=5476

Edited by Firebrand
Link to comment
Share on other sites

P.S. : vezi aici mai multe despre grosmann kelly -> http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=5476

 

Postul ala e tot a lu' dani ....

 

nu e singurul care si-a luat grosmann si il vinde

 

Sunt mai multe motive pentru care cineva si-ar vinde chitara ... de ex nevoie de bani, etc

 

Io sincer nu mi-o vand .... momentan strang bani pentru inca un Grosmann.

 

Si despre calitate ca sa zic ... aia de la Trooper au 2, Manu Savu isi face acuma una custom .... Boro de la Iris ... totusi oamenii astia au bani de scule de firme mai cunoscute ... si totusi vor si un Grosmann .... chestia asta nu va pune pe ganduri ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Firebrand

 

Compara-l si tu cu o chitara adevarata......

 

Am zis ca am cantat pe un reghin pt ca am vrut sa indic ce chitara am avut inainte, dar am scris ca mi-au trecut prin mana si alte chitari de o "valoare" mai mare ca sa indic faptu ca nu o compar doar cu reghinu , ci si cu alte chitari din gama lu grosmann de pret care , consider eu , unele-s de o calitate mai proasta , decat o chitara grosmann

Link to comment
Share on other sites

P.S. : vezi aici mai multe despre grosmann kelly -> http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=5476

 

eu la kelly m-am oprit...mi se pare super tare ca desighn...insa pe situl lor nu dau prea multe date tehnice.

eu nu am vazut pe nimeni de pe forumul asta sa aiba un grosmann kelly...imi pun un semn de intrebare

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.