www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vreau transformator cu mai multe iesiri


crackk1

Recommended Posts

Guest diogrey

intrebarea vine d c sa nu fie home made credema daca gasesti pe cineva serios sa ti le fac sunt mai bune ca alea dein comert ,facute prin cine stie ce 'fabrica' cu toate tampenile de piese am un alimentator universal home made si credema ca face o treaba super partea electrica ma costa 250 de mii piesele is de calitate si pus pe un osciloscop sia scos in evidenta valuarea.... dar fie e treaba ta

 

 

 

ps: cele mai bune alimentatoare nus cu nimic diferit de cele facute de casa

 

soory pt offtopic ,desi cam are legatura cu subiectul, consideral o casuta informativa

Link to comment
Share on other sites

Guest StuWie

baietzi, dan paraschivescu e unul dintre acei "mici guru" al electronicelor din romania, face customuri supertari shi pt persoane importante din showbizz, :)) .

Link to comment
Share on other sites

Nu le am cu electronica / electrica dar pun si io cateva intrebari (nu dau cu paru'):

 

Daca alimentezi mai multe pedale cu 9 V cat ar trebui sa scoata alimentatorul ?

Cumva 9 V x nr. de pedale sau cum... ca eu nu am inteles ?

Ca daca iau 9 V si "ii pun" la o pedala ce se intampla cu celelelate ?

Nu "manaca" din putere ?

 

 

Nush, intrebam doar... :)

Link to comment
Share on other sites

Nu le am cu electronica / electrica dar pun si io cateva intrebari (nu dau cu paru'):

 

Daca alimentezi mai multe pedale cu 9 V cat ar trebui sa scoata alimentatorul ?

Cumva 9 V x nr. de pedale sau cum... ca eu nu am inteles ?

Ca daca iau 9 V si "ii pun" la o pedala ce se intampla cu celelelate ?

Nu "manaca" din putere ?

Nush, intrebam doar... :)

 

Transformatorul tb sa scoata tot 9V, pt ca pedalele se pun in paralel. Curentul trebuie sa fie suficient de mare pt toate. Configuratie serie: curent constant, tensiunile se aduna. Conf paralel, tensiune constanta, curentii se aduna. Legile lui Kirchoff, clasa a 10-a daca nu ma insel :)

Link to comment
Share on other sites

Transformatorul tb sa scoata tot 9V, pt ca pedalele se pun in paralel. Curentul trebuie sa fie suficient de mare pt toate. Configuratie serie: curent constant, tensiunile se aduna. Conf paralel, tensiune constanta, curentii se aduna. Legile lui Kirchoff, clasa a 10-a daca nu ma insel :)

Au trecut multi ani. Vreo 13-14 ani de atunci.

A 10 a eram in 1992... si apoi in liceul de muzica un singur capitol din fizica se studia... cel referitor la unde. :)

Acum s-or mai fi schimbat, ma rog...

 

P.S. Chimie deloc si mate o singura ora pe saptamana ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

eu is a 12-a si is la liceu de elctronica ...dau electronica la bac si dau si olimpiada ...asa ca de electronica is satul

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.