www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

E prea de tot 2


malex
 Share

Recommended Posts

Am gasit undeva asta de mai jos :)

Sunt convins ca nu e completa... dar stau sa ma intreb cine dreaq scorneste toate tampeniile astea? Si mai grav, cine sta sa categoriseasca trupele?

Stiu ca-s prost si peste media de varsta, dar chiar ma declar depasit de chestia asta....

 

altenative core

altenative metal

alternative

Alternative funk

alternative metal

Alternative new progressive

alternative prog rock

Alternative progressive metal

alternative punk

black metal

brit pop

brit-phychedelic

crossover

crossover metal

crossover power metal

drum'n'bass

electro pop

electro psychedelic

electro punk

Emo-core

etno hop

experimental noise

garage rock

glam rock

gothic-metal

goth-rock

grunge

grunge metal

happy punk

hard blues

hardcore

hardcore metal

heavy metal

kraut rock

metal

metal-core

new psychedelic rock

nu psychedelic

Nu psychedelic acoustic

nu-metal

pop-rock

power metal

progressive

progressive metal

psychedelic core

psychedelic metal

psychedelic pop

punk

raggae metal

rap metal

raw-metal

stoner rock

trip-hop

 

 

Am postat doar asha, sa va vad opiniile :)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

io nu m-am prins din lista aia a ta, care e fiferenta dintre "power-metal" si "power metal" :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

cel mai usor este sa ii lasam pe ei sa isi piarda timpul cu tot felul de categorisiri, si noi sa ascultam ce ne incanta irechile, si cu asta basta... malex, uite cum te-am scutit de o gramada de batai de cap :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Yo n-am inteles ce dreaku e ala Raeggae Metal ? :):):) ca de restu am mai auzit tot felu de rockeri facand-o pe smecherii cu clasificarile lor, da' de asta n-am auzit. S-o fi apucat Shaggy de metal intre timp ?

 

De unde mai rezulta inca o chesie... poti sa faci metal din orice. SIDEXPLOZIAAAA !!!

Edited by DragonFlame
Link to comment
Share on other sites

Guest ANGOR

Hehe, sunt mult mai multe ca acolo, am facut un studiu acu ceva timp si au iesit in jur de 60 de stiluri legate de rock... destul de multe tinand cont ca unele sunt foarte apropiate ca sound. Oricum chestii gen Pop Metal, Metal Melodic, Hair Metal, Arena Rock, sunt chestii destul de asemanatoare... ca exemplu. Si mai vad ceva acolo despre electro, asta nu ar fi in categoria rock, ci in cea de muzica electronica, si acolo sunt vreo 45 de genuri, poate mai mult, oricum pregatesc niste articole legate de muzica electronica si daca e cineva interesat de asta o sa vada la momentul respectiv. Dar in esenta diferentele intre unele din aceste genuri sunt nule, insa fiecare artist vrea sa inventeze un nou curent, revolutionar, si care sa-i dea gata pe toti. Lista aceea reprezinta cam... 15% din toate genurile si stilurile de muzica (muzica in general).

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Care era faza aia... la Static-X parca... isi ziceau ei ca cika canta (scuzati kkfonia) Disco Death Metal :)

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Care era faza aia... la Static-X parca... isi ziceau ei ca cika canta (scuzati kkfonia) Disco Death Metal :)

I'm sorry bro' dar Static-X canta Tehno-Metal.Oricum un caca maca dupa mine ca nu e nici electro dar sa fiu al dreaq daca rock se poate numi in fine nu asta e important dar tare imi e ca maine poimaine vedem in lista si trupa Manellica cu stilul lor original autointitulat Manele-Rock. :):)

 

 

PACE!

Link to comment
Share on other sites

Dar in esenta diferentele intre unele din aceste genuri sunt nule, insa fiecare artist vrea sa inventeze un nou curent, revolutionar, si care sa-i dea gata pe toti. Lista aceea reprezinta cam... 15% din toate genurile si stilurile de muzica (muzica in general).

cam asta ziceam si io :) ca este un bullshit clasificarea lu' peshte. sunt chestii de fitze si figuri... 'tu-le muma-n coor de manelari si cocalari - ca altfel nu pot sa le spun (chiar daca si-au agatzat un "metal" sau un "rock" in coada)

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

MA SA FIU AL REQU. METAL METAL METAL. FRATEEE NENOROCITI COMBINATELE...DA LEMNU CE ARE BAH ...EU PROPUN SA SE SCHIMBE TOT CE ARE LEGATURA CU METALUL IN LEMN...SA IASA HEAVY PAL MELAMINAT, DEATH PFL, BLACK PARCHET, POWER FURNIR. MA INTREB CE REQU S`AR ALEGE DE MANOWAR. :)))))).....HEAAAAART OOOFF WOOOOD

Edited by VAI
Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

MA SA FIU AL REQU. METAL METAL METAL. FRATEEE NENOROCITI COMBINATELE...DA LEMNU CE ARE BAH ...EU PROPUN SA SE SCHIMBE TOT CE ARE LEGATURA CU METALUL IN LEMN...SA IASA HEAVY PAL MELAMINAT, DEATH PFL, BLACK PARCHET, POWER FURNIR. MA INTREB CE REQU S`AR ALEGE DE MANOWAR. :)))))).....HEAAAAART OOOFF WOOOOD

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Au uitat de battle metal, polka metal...e-hei, ar mai fi destule in genu' asta. Bine-a zis cine a zis ca noi, ca ascultatori, daca ne ,,coafeaza'' cutare cantecel sau trupa, ascultam fara sa ne gandim ,,haaaau, e bleah metal cu influiente gof, io nu ascult asea ceva''. Sa-i lasam pre ei cu categorisirile lor si noi sa-i disecam, sa vedem daca sunetele pe care le scot sunt bune de ceva...

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

hard blues :) as putea adauga si happy metal, grindcore si wtf is battlemetal? :)

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Ar mai fi black metal rahovian...(C***e Pe Zacusca)

Battle metal e ceea ce canta astia de la Turisas (zic ei).

Link to comment
Share on other sites

Guest DaBigBadWolf

Mai erau si stilurile Furazolidon-Hardcore si HangoverTehnoBeer :)

 

Prea mare complicaciune...La mine muzica are doua stiluri:Aia care imi place si aia care nu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest HektorBud

Hehe, denumirile astea sunt scornite (probabil de niste metal-nerds, sau ceva de genul asta) ca sa ofere un oarecare grad de unicitate unei muzici mediocre si comerciale. Poate vor sa para mai destepti, cine stie...

 

"guta-metal", "Manellica" :) ...no comment

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.