www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ford Mustang Bass Tribute


blashyrkh
 Share

Recommended Posts

Acu cateva zile ma gandeam ca m-am cam saturat de cum arata bassu meu...fiind zgariat, lovit, si vai de capul lui. Asa ca m-am gandit sa il modific...cel putin vopseaua. Ca inspiratie, am luat [dupa cum spune si titlul] un ford mustang pentru ca e masina mea preferata. bun...asta a fost partea frumoasa :)) multi o sa ma faceti urat pentru ca nu am scos dozele in timpul revopsirii...ca nu am scos nici potentiometrele...asta e. Bassul fiind activ...iar eu nefiind tocmai un electronist, nu am riscat sa scot toate chestiile din el...asa ca am acoperit dozele frumos...le-am pus inapoi si am inceput vopsirea. Sper ca o sa va placa...mie cel putin imi place la nebunie, tinand cont de faptul ca e prima data cand fac asa ceva. Tin sa precizez ca operatiunile de acoperire cu scoci si pungi de plastic, precum si alte chestii mai migaloase, au fost facute de prietena mea...pentru ca eu nu aveam rabdarea si dexteritatea necesara :D O sa atasez niste poze sa vedeti despre ce e vorba :D.

 

Vopsirea a fost facuta in casa [chiar daca nu e indicat] cu toate geamurile deschise, intr-un dulap captusit cu ziare si reviste :D. Din pacate, nu am poze cu bassul in starea initiala...dar era negru...si plin de stickere de hartie...lipite cu super glue [de catre fostul propietar].

 

Enjoy! :D

post-8996-0-89724200-1300431947_thumb.jpg

post-8996-0-77032300-1300431963_thumb.jpg

post-8996-0-51898800-1300432044_thumb.jpg

post-8996-0-34097300-1300432068_thumb.jpg

post-8996-0-44650100-1300432087_thumb.jpg

post-8996-0-54897300-1300432107_thumb.jpg

post-8996-0-63339200-1300432125_thumb.jpg

post-8996-0-21970400-1300432149_thumb.jpg

post-8996-0-70841600-1300432192_thumb.jpg

post-8996-0-47889500-1300432213_thumb.jpg

post-8996-0-62872700-1300432237_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Acu cateva zile ma gandeam ca m-am cam saturat de cum arata bassu meu...fiind zgariat, lovit, si vai de capul lui. Asa ca m-am gandit sa il modific...cel putin vopseaua. Ca inspiratie, am luat [dupa cum spune si titlul] un ford mustang pentru ca e masina mea preferata. bun...asta a fost partea frumoasa :)) multi o sa ma faceti urat pentru ca nu am scos dozele in timpul revopsirii...ca nu am scos nici potentiometrele...asta e. Bassul fiind activ...iar eu nefiind tocmai un electronist, nu am riscat sa scot toate chestiile din el...asa ca am acoperit dozele frumos...le-am pus inapoi si am inceput vopsirea. Sper ca o sa va placa...mie cel putin imi place la nebunie, tinand cont de faptul ca e prima data cand fac asa ceva. Tin sa precizez ca operatiunile de acoperire cu scoci si pungi de plastic, precum si alte chestii mai migaloase, au fost facute de prietena mea...pentru ca eu nu aveam rabdarea si dexteritatea necesara :D O sa atasez niste poze sa vedeti despre ce e vorba :D.

 

Vopsirea a fost facuta in casa [chiar daca nu e indicat] cu toate geamurile deschise, intr-un dulap captusit cu ziare si reviste :D. Din pacate, nu am poze cu bassul in starea initiala...dar era negru...si plin de stickere de hartie...lipite cu super glue [de catre fostul propietar].

 

Enjoy! :D

 

Ba nemernicule !!

 

Ce ai facut cu bassul :D

 

Arata misto !

 

Vad ca nu ti-a luat mult timp lol.

 

LE: Trebuia sa faci si headstock-ul galben, arata misto, si in tema :)

Edited by DraculVaDomni
Link to comment
Share on other sites

Ba nemernicule !!

 

Ce ai facut cu bassul :D

 

Arata misto !

 

Vad ca nu ti-a luat mult timp lol.

 

LE: Trebuia sa faci si headstock-ul galben, arata misto, si in tema :)

 

ma bucur ca iti place...din pacate pozele sunt facute cu telefonu si nu se vede prea bine culoarea...da pun diseara niste poze facute calumea :D

Link to comment
Share on other sites

Wow . excelenta idee. Noroc cu prietena ca ea a facut lucrul cel mai migalos

 

Da cum zicea colegul era bine daca vopseai si capul dar si peste mikrofoane linia galbena , faptul ca ele sint negre strica imaginea da asta poti sa o ajuti acum nu e prea tirziu la fel si pe capul chitarii

Sa o cinti sanatos si sati cumperi si un ford mustang daca nu macar un mustang sau vorbeste cu prietena cine stie poate cistiga la loto si iti ofera un Ford Mustang .

Link to comment
Share on other sites

Wow . excelenta idee. Noroc cu prietena ca ea a facut lucrul cel mai migalos

 

Da cum zicea colegul era bine daca vopseai si capul dar si peste mikrofoane linia galbena , faptul ca ele sint negre strica imaginea da asta poti sa o ajuti acum nu e prea tirziu la fel si pe capul chitarii

Sa o cinti sanatos si sati cumperi si un ford mustang daca nu macar un mustang sau vorbeste cu prietena cine stie poate cistiga la loto si iti ofera un Ford Mustang .

 

capul nu l-am facut pentru ca m-am gandit ca fiind negru, o sa se potriveasca...iar peste doze nici nu -a pus problema sa vopsesc...pentru a nu influenta in nici un fel performantele lor, pentru ca...orice strat, chiar si foarte subtire, ar fii modificat sunetul :D

 

intre timp am facut si niste poze mai clare pentru a se vedea culorile mai bine :D

post-8996-0-32270000-1300517211_thumb.jpg

post-8996-0-94492300-1300517240_thumb.jpg

post-8996-0-36089400-1300517261_thumb.jpg

post-8996-0-18688000-1300517287_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.