www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hohner HRG DLX III


Marius T
 Share

Recommended Posts

mai vin cu o intrebare: De chitarile Hohner ce parere aveti ??? in special modelul HRG DLX III

 

HOHNER

HRGDLXIII - Deluxe III Electric Guitar

 

Product Description:

Basswood body, maple neck with rosewood fingerboard, 24 frets, full access neck joint, Wilkinson VS50 tremolo with roller nut, deluxe locking tuners, one humbucking and two single coil Mighty Mite pickups, 5-way pickup selector switch, one volume control and two tone controls, push/pull coil tap, platinum nickel hardware. COLORS: Antique Violin Dark, Flame Maple Cherry Sunburst.

Link to comment
Share on other sites

problema este ca nu gasesc mai nimic despre dozele chitarei daca sunt alnico sau altfel de magnetzi :) ca nu spune modelul de mighty mite.

 

Stai linistit, ca la 300 de dolari nici nu conteaza prea mult. Daca lemnul e bun iti pui niste doze adevarate si ai inchis. Probabil ca in bridge au pus ceramic, iar celelalte alnico, dar la banii astia nu pot fi cine stie ce scule.

 

Malex a avut un Hohner, model mai vechi, si era incantat de el.

 

Sa traiesti.

Link to comment
Share on other sites

Conteaza pt mine ca nu am chef sa ii schimb nimic pe ea :) cel mai mult ma enerveaza ca nu gasesc nicaieri daca dozele sunt alnico.... si mai multe detalii :) oricum sper sa nu iau teapa. va rog daca mai stiti ceva despre hohner bad or good spuneti-mi

 

De ce nu scrii un mail la Hohner. Cred ca ai obtine raspunsul. Sansele sunt sa fie ceramic bridge si alnico in mijloc si neck.

 

Ai cantat vreodata cu doze Seymour Duncan?

 

Sa traiesti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.