www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Schecter Blackjack C-7


Razvan Alexandru
 Share

Recommended Posts

Tocmai ce a sosit intru posesia mea divina acum 3 zile.

 

Nume echipament - Schecter Blackjack C7

 

Pret - nou-nouta, 600 USD + taxe

 

De la cine / De unde a fost cumparat - Musician's Friend

 

Caracteristici -

CONSTRUCTION/SCALE: Set-neck w/ Ultra Access / 26.5”

BODY: Mahogany

NECK/FINGERBOARD: Maple/Rosewood

FRETS: 24 X-Jumbo

INLAYS: Black Pearl Dots

PICKUPS: Seymour Duncan JB / ‘59

ELECTRONICS: Vol/Tone/5-Way

BRIDGE: TonePros TOM w/ Thru-body

BINDING: Multi-Ply

TUNERS: Grover

HARDWARE: Black Chrome

COLOR: Gloss Black (BLK)

 

Cum suna / Cum se comporta - am stat mai intai cateva ore cu ea in brate, intrucat imi era teama ca nu va suna precum arata :) . Suna ca la carte, mahon + JB. E perfect echilibrata, acordajul e precis (dealtfel, dupa 3 saptamani pe drum a venit acordata) intrucat cheitele Grover au cursa mai mica chiar si decat Gotoh de pe Ibanez. Selectorul in 5 pozitii ca la Fender permite combinatii intre cele doua doze in functie de ce se canta.

 

Parti bune / Parti rele - singura parte proasta la ea este de fapt la mine, anume ca am mana destul de mica si inca nu m-am obisnuit f bine cu scala asta mai lata si mai lunga. Am promisiuni, insa :) . Am observat, insa, ca dupa ce ma straduiesc sa exersez game sau alte prostii la ea si trec apoi pe cea cu 6, cant mult mai bine pe cea veche :) ....

Parti bune: vezi mai sus la caracteristici.

 

Impresie generala - 10

post-290-1149327389_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Ildest

Sorry ptr offtopic .. am observat ca mai toti cei ce iau de afara scule dau preturile ceva de genu xxx$ + taxe .. NU te supara .. oricine poate sa iti spuna pretul de pe un site .. dar nu oricine(printre care inclusiv eu) stie exact cat insemna acel TAXE ... ca nimeni nu spune exact. Mult mai practic,important, util mi se pare sa spui pretul care a fost platit integral. si de cand are stefan damien?

 

Rog admini sa stearga acest post dupa ce va fi vizionat(si sper ca de acum in colo sa fie afisat integral sau macar cevade genu asta .. xxx$ din care xxx$ taxe).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry ptr offtopic .. am observat ca mai toti cei ce iau de afara scule dau preturile ceva de genu xxx$ + taxe .. NU te supara .. oricine poate sa iti spuna pretul de pe un site .. dar nu oricine(printre care inclusiv eu) stie exact cat insemna acel TAXE ... ca nimeni nu spune exact. Mult mai practic,important, util mi se pare sa spui pretul care a fost platit integral. si de cand are stefan damien?

 

Rog admini sa stearga acest post dupa ce va fi vizionat(si sper ca de acum in colo sa fie afisat integral sau macar cevade genu asta .. xxx$ din care xxx$ taxe).

 

 

haha, stai linistit omule, nu se supara nimeni...eu am trecut pretul oficial pt ca, daca spuneam cat am platit intr-adevar pt ea, ma asalta lumea cu intrebari. am dat mult mai putin pe ea pt ca, sa ziem, am avut un "deal"...uite, iti spun, nu am platit decat taxele, restul a fost cadou, e bine asa? asa ca, uite, nu stiu cui ar folosi informatia asta...

 

 

stefan are damienul 7 de ceva timp..adica, cam cu vreo 2 luni inaintea mea...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.